باشگاه خبرنگاران/ رئيس دادگستري شوشتر از صلح و سازش بين ۲ خانواده و بخشش محکوم به قصاص پس از ۴ سال با همت و تلاش اعضاي شوراي حل اختلاف اين شهرستان خبر داد.

مصطفي آباد، رئيس دادگستري شوشتر گفت: ۴ سال پيش بين ۲ خانواده از عشيره‌ي در شهرک انديشه شوشتر که مجاور و همسايه يکديگر بودند با هم درگير مي‌شوند که در اين نزاع يک نفر با اسلحه گرم به قتل مي‌رسد و ريشه اين حادثه به اختلاف قبلي ميان اين ۲ خانواده بر مي‌گردد.
او افزود: از بدو حادثه قتل، بزرگان و خيرين جهت جلوگيري از توسعه نزاع با رايزني، متهم به قتل را تحويل مراجع انتظامي مي‌دهند و خانواده قاتل داوطلبانه جهت کاهش تنش و اختلافات به خارج از شوشتر مهاجرت مي‌کنند.
آباد بيان داشت: پس از طي مراحل قانوني و تاييد حکم قصاص قاتل، در اجراي وظايف ذاتي شوراي حل اختلاف و تاکيد بر حل و فصل پرونده‌هاي مهم، پرونده به شوراي حل اختلاف شوشتر ارجاع تا زمينه ايجاد صلح و سازش بين اين ۲خانواده فراهم شود.
رئيس دادگستري شوشتر تصريح کرد: اعضاء شوراي حل اختلاف شوشتر با تلاش و کوشش خود و همکاري خادمين آستان قدس رضوي، بزرگان، ريش سفيدان، روحانيون و سران عشاير منطقه و برگزاري چندين جلسه با اولياء دم، توانستند در مراسمي بين اين ۲ خانواده صلح و سازش برقرار و خانواده مقتول از اجراي حکم قصاص قاتل فرزند خود صرف نظر و محکوم به قصاص پس از ۴ سال از چوبه دار نجات پيدا مي‌کند.
اين مقام مسئول گفت: اقدام انسان دوستانه خانواده مقتول که با گذشت خود ضمن اعطاي حيات انساني به قاتل نادم، زمينه توسعه و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه را فراهم کردند تشکر مي‌کنم.


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today