ايرنا/ رئيس اداره انجمن اوليا و مربيان اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبي گفت: ثبت‌نام سرويس مدارس از هفته آينده در سامانه سپند آغاز مي‌شود و والدين بايد طبق تعرفه اعلام شده اقدام کنند.

سيد محمد رضوي، رئيس اداره انجمن اوليا و مربيان اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبي روز سه‌شنبه اظهار داشت: ثبت‌نام دستي از آغاز بازگشايي مدارس انجام مي‌شود تا والدين دغدغه‌اي نداشته باشند اما به صورت رسمي بايد در سامانه سپند(سامانه ملي پايش ناوگان دانش‌آموزي) ثبت‌نام کنند.
وي با بيان اينکه تعرفه ثبت‌نام سرويس مدارس توسط شوراي شهر و آموزش و پرورش به شرکت‌ها، رانندگان و مدارس براي اعلام به والدين ابلاغ مي‌شود اظهار داشت: هرگونه دريافت هزينه اضافي پيگرد قانوني خواهد داشت.
رضوي اظهار داشت: رانندگان اتوبوس و ميني‌بوس با توجه به اهميت رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي مجاز به ثبت‌نام ۵۰ درصد ظرفيت و خودروهاي سواري‌، سه دانش‌آموز با رعايت کامل پروتکل‌هاي بهداشتي هستند.
وي تاکيد کرد: رانندگان حتما به صورت روزانه نسبت به ضدعفوني خودروها اقدام کنند.
رئيس اداره انجمن اوليا و مربيان آموزش و پرورش خراسان جنوبي اظهار داشت: با توجه به وضعيت کنوني و تغيير در ساعات تعطيلي دانش‌آموزان اميد مي‌رود که بتوان زيرساخت‌هاي لازم را براي اياب و ذهاب دانش‌آموزان فراهم کرد که نيازمند همکاري بيش از پيش شرکت‌ها و والدين است.
وي نرخ مصوب براي ثبت‌نام هر دانش‌آموز در شهرستان بيرجند را ۹۵ هزار تومان براي خودروهاي اتوبوس و ميني‌بوس اعلام کرد و افزود: به اين مبلغ ۱۴ درصد حق پيمانکار و کارگروه مدرسه اضافه خواهد شد.
رضوي از نرخ ۱۱۵ هزار توماني براي خودروهاي ون و ۱۲۷ هزار تومان براي سواري‌ها خبر داد و گفت: به اين نرخ هم ۱۴ درصد هزينه‌هاي فرهنگي و نظارتي افزوده مي‌شود.
وي با بيان اينکه نرخ‌نامه در هر شهرستان متفاوت خواهد بود گفت: خانواده‌ها حتما قبل از اقدام از نرخ مصوب اطلاع کسب کنند.
165 هزار دانش‌آموز سه دوره ابتدايي، متوسطه اول و متوسطه دوم از(۱۵ شهريور) سال تحصيلي ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را در ۲ هزار و ۷۳۲ مدرسه استان خراسان جنوبي آغاز کردند و اين آمار بدون احتساب نوآموزان پيش دبستاني است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان جنوبي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان جنوبي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today