اهرخبر/ دماي هواي آذربايجان شرقي تا آخر هفته با افزايش نسبي همراه خواهد بود.

محمد اميدفر، رئيس گروه پيش‌بيني اداره کل هواشناسي آذربايجان شرقي با بيان اين‌که طي امروز و فردا جوي نسبتا پايدار براي استان پيش‌بيني مي‌شود، اظهار کرد: به دليل گذر تراز امواج مياني جو، در ساعات بعد از ظهر افزايش ابر و وزش باد گاهي تا نسبتا شديد پيش بيني شده و در برخي نواحي به ويژه منطقه ارسباران و نواحي مرتفع، احتمال رگبار پراکنده باران و يا رعد وجود دارد.
وي با بيان اين‌که تا اواخر هفته جوي پايدار همراه با افزايش نسبي دما براي استان پيش‌بيني مي‌شود، ادامه داد: با توجه به پايداري نسبي هوا، در شهر تبريز نيز در برخي ساعات غبار محلي دور از انتظار نخواهد بود.
رئيس گروه پيش‌بيني اداره کل هواشناسي آذربايجان شرقي با اشاره به اين‌که طي ۲۴ ساعت گذشته، شهر تبريز در گرم‌ترين زمان ۳۵ درجه بالاي صفر و در خنک‌ترين زمان ۲۰ درجه بالاي صفر بوده است، گفت: شهر جلفا نيز با ۴۰ درجه سانتي‌گراد گرم‌ترين شهر استان طي ۲۴ ساعت گذشته بوده، همچنين شهرهاي هريس و ملکان با ۱۲ درجه خنک‌ترين شهرهاي استان بوده‌ است.
اميدفر با بيان اين‌که امسال نسبت به سال‌هاي قبل دماي استان در حد نرمال بود و گرماي تابستان سه سال گذشته را تجربه نکرديم، افزود: در تابستان امسال نيز حداکثر تا ۴۲ درجه گرما را تجربه کرديم و به نظر مي‌رسد که طي روزهاي پيش‌رو، بيش از اين(۴۲ درجه) شاهد افزايش دما نباشيم.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان آذربايجان شرقي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر آذربايجان شرقي در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرين خبر آذربايجان شرقي در اينستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today