فارس/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي شيراز اعلام کرد که بر اساس آمار مبتلايان به کوويد۱۹ در استان فارس، تنها ۲ درصد از بيماران در اين استان کودکان زير ۱۰ سال بوده‌اند.

دکتر عبدالرسول همتي، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي شيراز سه‌شنبه ۱۸ شهريور در جمع خبرنگاران گفت: کودکان زير ۱۰ سال در استان فارس ۲ درصد کل مبتلايان به کوويد۱۹ و يک درصد کل جان باختگان اين بيماري را شامل مي‌شوند.
همتي با اشاره به اينکه براساس تحليل‌هاي آماري، بيشترين قربانيان ويروس مهلک کرونا، افراد بالاي ۵۰ سال بوده‌اند، گفت: عليرغم اينکه بيشترين آمار ابتلا به بيماري کوويد۱۹ در فارس مربوط به گروه سني ۱۰ تا ۴۹ ساله‌هاست، اما بيشترين ميزان ميرايي در افراد بالاي ۵۰ سال ثبت شده است.
معاون بهداشت علوم پزشکي شيراز گفت: براساس آخرين آمارها در استان فارس ۲ درصد از کل بيماران در گروه سني زير ۱۰ سال، ۶۹ درصد از مبتلايان در گروه ۱۰ تا ۵۰ سال و ۲۹ درصد از مبتلايان در گروه بالاي ۵۰ سال قرار داشته‌اند.
همتي ادامه داد: بررسي و تحليل آماري جان باختگان از بيماري کوويد۱۹ در فارس نشان دهنده آنست که يک درصد از کل فوت شدگان مربوط به گروه زير ۱۰ سال و ۸۶ درصد از قربانيان مربوط به گروه سني بالاي ۵۰ سال بوده است.
اين مقام مسئول با بيان اينکه کودکان در برابر اين بيماري مصون نيستند اما کمتر به نوع شديد اين بيماري مبتلا مي‌شوند، سالمندان و افراد داراي بيماري‌هاي زمينه‌اي را جزو گروه پرخطر دسته‌بندي و خاطرنشان کرد: يکي از دلايل درصد ابتلاي بالاي گروه سني ۱۰ تا ۵۰ ساله‌ها، فعال‌تر بودن افراد اين گروه در جامعه است، البته حدود ۱۳ درصد از قربانيان کرونا از اين گروه سني بوده‌اند.
معاون دانشگاه علوم پزشکي شيراز در ادامه شمار فوت شدگان از بيماري کرونا طي ۲۴ ساعت گذشته در استان فارس را ۴ نفر ذکر و خاطرنشان کرد: اکنون عدد کل فوتي‌هاي بيماري کوويد۱۹ در فارس به ۸۶۴ نفر رسيده است.
همتي کل بيماران بستري در مراکز درماني مخصوص مبتلايان کروناويروس در فارس را تا صبح امروز ۱۸ شهريور، ۷۱۳ نفر اعلام و با اشاره به کاهش اين تعداد نسبت به روز گذشته، گفت: ۸۸ نفر از اين بيماران به دليل وخامت شرايط جسمي در بخش‌هاي مراقبت ويژه بستري هستند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان فارس را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online