ايسنا/ رئيس مرکز بهداشت استان کرمانشاه آلودگي ميکروبي آب روستا را عامل مسمويت جمع زيادي از اهالي روستاي شيخ‌صله شهرستان ثلاث‌باباجاني عنوان کرد.

دکتر ابراهيم شکيبا، رئيس مرکز بهداشت استان کرمانشاه با اشاره به شروع موارد مسموميت در روستاي شيخ صله شهرستان ثلاث باباجاني از روز شنبه(15 شهريور) گفت: موارد مسموميت به يکباره از چند نفر افزايش چشمگيري يافته و تا امروز به بيش از ۲۰۰ نفر رسيده است.
وي افزود: در پي مسموميت دسته جمعي اهالي موضوع بررسي علت اين مسموميت در دستور کار قرار گرفت و آلودگي ميکروبي آب لوله کشي روستا علت آن تشخيص داده شد.
شکيبا تصريح کرد: دستگاه کُلرزن آب روستا از مدت‌ها پيش خراب بوده و در همين راستا مکاتباتي با شرکت آب و فاضلاب صورت گرفته، اما در نهايت همين خرابي دستگاه موجب شده تا کُلر به ميزان کافي در آب روستا نباشد.
رييس مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: نمونه برداري صورت گرفته از آب روستا و آزمايش آن در آزمايشگاه مرکز بهداشت شهرستان ثلاث باباجاني نشان مي‌دهد که عملا کُلر باقي مانده در آب وجود نداشته و از طرفي آلودگي ميکروبي در آب مشاهده شده است.
شکيبا خاطرنشان کرد: وجود کُلر در آب موجب مي شود که حتي اگر آلودگي در آب باشد از بين برود، اما به دليل خرابي دستگاه کُلرزن، کُلر باقي مانده در آب وجود نداشته و همين امر زمينه ساز آلودگي آب شده است.
وي يادآور شد: چشمه تامين کننده آب روستا در محاصره چاه هاي فاضلاب است و به احتمال زياد آلودگي ميکروبي از طريق لوله شکسته وارد شبکه آب روستا شده است.
اين مسئول در تشريح آخرين وضعيت مسموميت اهالي اين روستا، گفت: تاکنون حدود ۲۰۰ نفر با علائم استفراق و اسهال و... به مراکز بهداشتي و درماني مراجعه داشته‌اند که عمده اين افراد بصورت سرپايي مداوا و ترخيص شده و مابقي جهت اطمينان بيشتر در مراکز درماني ثلاث باباجاني، جوانرود و کرمانشاه بستري شده‌اند.
شکيبا در پايان از نماينده اورامانات در مجلس شوراي اسلامي، شوراي تامين و فرماندار شهرستان ثلاث بابا جاني به خاطر پيگيريهاي بسيار در اين موضوع قدرداني کرد.
پيش از اين مديرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان کرمانشاه اعلام کرده بود، آب تحويلي از سوي اين شرکت به اهالي روستا سالم است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today