مهر/ استاندار گلستان با بيان اين که صيد ماهيان خاوياري در درياي خزر ممنوع است، گفت: يگان حفاظت شيلات بايد با صيادان غيرمجاز برخورد کرده و از تردد قايق هاي با قدرت بالا جلوگيري خواهد شد.

هادي حق شناس استاندار گلستان در جلسه کميسيون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهارکرد: در استان بيش از ۲۶ هزار انبار کالا فعال است که کمتر از نيمي از انبارها در سامانه جامع انبارها ثبت شده است و اهتمام در ثبت انبارها در سامانه ضروري است.
وي افزود: بايد تمامي کساني که داراي انبار هستند شناسه ثبت شده داشته باشند و انبار خود را در سامانه جامع انبارها ثبت کرده باشند در غير اين صورت با مکان مورد نظر به عنوان مکان تخلف برخورد خواهد شد.
حق شناس ادامه داد: نگهداري کالا بدون شناسه در مکاني به عنوان انبار تخلف محسوب مي‌شود و در صورت کشف، احتکار تلقي شده و برابر مقررات با آن برخورد صورت خواهد گرفت.
استاندار گلستان اضافه کرد: دستگاه‌هاي اجرايي موظف هستند به ذي نفعاني که انبارها و کالاهايي در انبارها موجود دارند اطلاع دهند تا آن فضاها را در سامانه جامع انبارها ثبت کنند و آن را به اطلاع اداره کل صنعت معدن تجارت برسانند.
وي با بيان اهميت وجود ماهيان خاوياري در درياي خزر گفت: صيد ماهيان خاوياري در درياي خزر ممنوع است و ميزان ذخاير اين ماهيان بيش از ۹۹.۸ درصد کاهش يافته و اگر چه گلستان ۱۱ درصد فضاي دريايي، خزر را در اختيار دارد اما ۴۰ درصد توليد خاويار توسط گلستان انجام مي‌شود و لازم است يگان حفاظت شيلات و سازمان بنادر از تردد قايق‌هاي موتوري با قدرت بيش از ۲۰۰ اسب بخار جلوگيري کند و با صيدهاي غيرمجاز برخورد کنند.
حق شناس با اشاره قاچاق کالا در عرصه محصولات کشاورزي خاطرنشان کرد: قارچ ترافل به عنوان محصولي که ارزش ريالي آن در خارج از کشور بيش از ۱۰۰ برابر داخل است براي سودجويان وسوسه انگيز است اما برداشت اين قارچ به درختان بلوط در جنگل‌هاي شرقي استان آسيب جدي وارد مي‌کند و نياز است مجازات‌هايي متناسب با نوع جرم تعيين و برخورد قاطعي با مجرمان صورت گيرد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان گلستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg

آخرين خبر گلستان در اينستاگرام :
Instagram.com/golestan_today