ايرنا/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان گفت: در زمان حاضر شرايط کرونايي برخي از شهرستان‌هاي استان خوب نيست به طوري که شهرستان‌هاي ابهر، زنجان و خرمدره در وضعيت قرمز قرار دارند.

عليرضا آرماني کيان، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني استان زنجان در اين باره اظهار کرد: برخي از شهرستان‌هاي استان زنجان موقعيت خوبي در خصوص بيماري کرونا دارند که با همکاري خوب مردم، شهرستان‌هاي طارم و ماهنشان در وضعيت سفيد هستند که بايد اين مهم تقويت شود.
وي، تنها راه قطع زنجيره انتقال کرونا را استفاده مستمر از ماسک و رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي عنوان کرد و اظهار داشت: در زمان حال حاضر در موقعيت تثبيت آمار کرونا در استان هستيم.
او اضافه کرد: موارد بيماري نشان مي دهد که رفتار ويروس متفاوت و قدرت انتقال آن نيز بيشتر و از طرفي سن ابتلا نيز نسبت به موج اول ۱۵ سال کمتر شده است.
به گفته آرماني کيان متاسفانه اين بيماري جوانان را بيش از گذشته گرفتار کرده و در بين فوت شدگان افراد جوان هم ديده مي شود، هر چند بيشترين آمار مربوط به افراد داراي سنين بالا و بيماران زمينه‌اي است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان لازمه مديريت بهتر بيمارستان ها را رفع کمبود نيروي انساني عنوان کرد و گفت: در زمان حاضر اين واحد دانشگاهي با کمبود پزشک، پرستار و اعضا ديگر تيم درمان مواجه بوده که رفع آن تا حد زيادي مي تواند به خدمات رساني بهينه کمک کند.
وي اظهار داشت: عموم مردم به اين مهم توجه داشته باشند که ترسيم آينده بيماري کرونا به رفتار مردم بستگي دارد و در اين ميان هرچه دقيق‌تر و مسؤوليت پذيرتر در قبال پيشگيري از اين بيماري ظاهر شويم، آينده بهتري در انتظارمان خواهد بود.
آرماني کيان خاطرنشان کرد: تعداد تخت‌هاي بيمارستان‌هاي استان ۲ هزار تخت است که هم اکنون ظرفيت بيمارستان وليعصر(عج) تکميل شده و بقيه بيمارستان ها هم درحال تکميل ظرفيت هستند.
به گفته وي، با توجه به اقدامات انجام شده براي مقابله با بيماري کوويد – ۱۹ در استان ۲۰۰ تخت به تعداد تخت‌هاي بستري اين بيماران در بيمارستان‌هاي زنجان افزوده شده است.

 
  

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان زنجان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرين خبر زنجان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today