مهر/ رئيس گروه پيش‌بيني هواشناسي يزد گفت: در شهرستان بافق طي امروز و روزهاي آينده در دو نقطه به فاصله ۸۰ کيلومتر شاهد ۳۰ درجه اختلاف دما خواهيم بود.

سيدعباس ميرحسيني، رئيس گروه پيش‌بيني هواشناسي يزد با بيان اينکه امروز در اغلب نقاط استان شاهد افزايش سرعت باد و افزايش نسبي دما هستيم، اظهار داشت: از روز پنجشنبه تا اواسط هفته آينده با نفوذ زبانه‌هاي پرفشار به استان، روند کاهش دما و افزايش سرعت باد را شاهد خواهيم بود.
وي افزود: در روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه با افزايش ابر به خصوص در مناطق جنوبي، مرکزي و غربي استان مواجه خواهيم بود.
ميرحسيني با بيان اينکه دماي هوا در مرکز استان يزد امروز در گرم‌ترين ساعات روز ۳۷ درجه و در خنک‌ترين ساعات ۲۵ درجه است، عنوان کرد: از روز پنجشنبه تا شنبه هفته آينده شاهد کاهش تدريجي دما در مرکز و اغلب نقاط استان خواهيم بود.
وي يادآور شد: در حال حاضر دماي هوا در گرم‌ترين ساعات روز در اردکان، اشکذر و بافق ۴۰ درجه است و در ساير نقاط استان، دماي هوا از ۳۲ تا ۳۸ درجه متغير است.
ميرحسيني با اشاره به يکي از پديده‌هاي جالب در استان يزد اظهار داشت: مرکز شهرستان بافق امروز با ۴۰ درجه گرم‌ترين نقطه استان يزد است اما در فاصله ۸۰ کيلومتري اين شهر، دماي هوا در منطقه سبزدشت از توابع شهرستان بافق در خنک‌ترين ساعات روز به ۱۰ درجه مي‌رسد که اين تفاوت ۳۰ درجه‌اي دما در دو نقطه از يک شهرستان به فاصله ۸۰ کيلومتر جالب توجه است.
رئيس گروه پيش بيني هواشناسي يزد ادامه داد: هواي يزد در روز جمعه در اغلب نقاط استان، صاف تا قسمتي ابري همراه با کاهش دما و وزش باد است.

 
 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان يزد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر يزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today