ايسنا/ جانشين ستاد مقابله با کرونا در قزوين گفت: تعداد ابتلاي روزانه بيماران و فوتي‌هاي ناشي از کرونا در استان قزوين بيشتر از ميانگين کشوري است به‌گونه‌اي که وضعيت قزوين در مرحله فوق قرمز قرارگرفته است.


منوچهر حبيبي جانشين ستاد مقابله با کرونا در قزوين در نشست فوق‌العاده مقابله با ويروس کرونا بيان کرد: استان قزوين نسبت به شيوع کرونا شرايط بسيار نگران‌کننده‌اي دارد به‌طوري‌که هرروز با افزايش تعداد بيماران و فوتي‌هاي ناشي از اين ويروس روبه‌رو هستيم.
وي افزود: هرروز تعداد اشغال تخت‌هاي بيمارستاني قزوين توسط بيماران کرونايي بيشتر مي‌شود، در حال حاضر ۳۰۱ بيمار مبتلا به کرونا در بيمارستان‌هاي قزوين بستري هستند و ۴۷ بيمار جديد نيز شناسايي‌شده‌اند، همچنين ميزان فوتي‌ها از ابتدا تاکنون نيز ۵۳۷ نفر بوده است.
بنا بر اعلام روابط عمومي استانداري قزوين، جانشين ستاد مقابله با کرونا در قزوين خاطرنشان کرد: مسافرت‌ها عامل اصلي شيوع کرونا هستند، متأسفانه برآوردها نشان داده که بيشترين سفرهاي انجام‌شده به شمال کشور در تعطيلات ماه جاري مربوط به شهروندان قزويني بوده و اين موضوع در رشد بيماران کرونايي بي‌تأثير نبوده است.
وي تأکيد کرد: وسايل نقليه عمومي، نانوايي‌ها، داروخانه‌ها و مطب‌هاي پزشکان به دليل کم توجهي به فاصله‌گذاري اجتماعي به‌عنوان خطرناک‌ترين مکان‌هاي انتقال و شيوع کرونا هستند، از مردم مي‌خواهيم در زمان حضور در اين مکان‌ها حتماً فاصله ۱.۵ متري را حفظ و از ماسک، شيلد، محافظ صورت و دستکش استفاده کنند.
حبيبي خاطرنشان کرد: با توجه به وضعيت موجود به نظر مي‌رسد آموزش در مدارس و دانشگاه‌هاي قزوين به شکل غيرحضوري پيش برود و در اين خصوص تا پايان هفته جاري اطلاع‌رساني‌هاي لازم انجام خواهد شد.
وي يادآور شد: از دانشگاه علوم پزشکي، خدمات بهداشتي و درماني قزوين انتظار مي‌رود نسبت به تأمين واکسن آنفلوانزا تا پيش از فصل سرما اقدام کرده و تمهيدات لازم را اتخاذ کند؛ اجراي مصوبات ستاد مقابله با کرونا بر همه مصوبات کارگروه‌ها و ستادها ارجحيت دارد و با متخلفان و اهمال کنندگان برخورد جدي خواهد شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قزوين را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قزوين در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today