ايسنا/ معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان قزوين گفت: طرح «توسعه مشاغل خانگي» هم‌زمان با سراسر کشور در قزوين نيز اجرايي خواهد شد که متقاضيان تا هفتم مهر فرصت دارند براي ثبت نام به سامانه inhb.ir مراجعه کنند.

وحيد انتظاري معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان قزوين از آغاز طرح توسعه مشاغل خانگي در استان قزوين خبر داد و اظهار کرد: طرح توسعه مشاغل خانگي هم‌زمان با سراسر کشور در قزوين نيز اجرايي خواهد شد که متقاضيان تا هفتم مهر فرصت دارند براي ثبت نام به سامانه inhb.ir مراجعه کرده و نسبت به تکميل فرم‌ها و اطلاعات مربوط اقدام کنند.
وي بيان کرد: متقاضيان بايد حداقل ۱۸ سال داشته و بومي استان قزوين باشند، همچنين عدم اشتغال تمام‌وقت و نداشتن بيمه کارفرمايي از ديگر شرايط ثبت‌نام است، البته افرادي که بيمه خويش‌فرمايي دارند مي‌توانند در اين طرح ثبت‌نام اقدام کنند.
معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان قزوين گفت: در طرح توسعه مشاغل خانگي ظرفيت ثبت‌نام در سطح کشور ۱۰۴ هزار نفر و در استان ۱۵۰۰ نفر پيش‌بيني‌شده است. اين طرح با همکاري جهاددانشگاهي و معاونت اشتغال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعي در سه فاز شناسايي ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي اشتغال، توانمندسازي متقاضيان و اتصال به بازار اجرايي خواهد شد.
وي بابيان اينکه مشاغل در رسته‌هاي ميراث فرهنگي، گردشگري، خدمات، صنايع تبديلي و تکميلي است، افزود:براي فاز نخست مزيت‌ها و ظرفيت‌هاي استان شناسايي‌شده است که متقاضيان مي‌توانند در ۳۲۰ رشته ثبت‌نام کنند.
انتظاري تشريح کرد: در بحث مشاغل خانگي دستگاه‌هاي اجرايي خاص در سطح استان فعاليت دارند که سازمان جهادکشاورزي، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان، اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان، سازمان صمت و سه دستگاه حمايتي بهزيستي، اداره کل کميته امداد امام خميني (ره) استان و اداره کل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين در اين امر دخيل هستند.
معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان قزوين عنوان کرد: گاهي متقاضيان تخصص ندارند که بايد آموزش ببينند و يا اينکه تخصص دارند ولي نمي‌توانند محصول خود را در بازار به فروش برسانند که با ورود و مشارکت پيشران‌ها اين مشکل حل خواهد شد.
وي اشاره کرد: گاهي متقاضيان توانايي خريد مواد اوليه و اتصال به بازار را ندارند که اين افراد از طريق پيشران‌ها بهتر مي‌توانند در مشاغل خانگي فعاليت کنند. البته افرادي که به‌صورت انفرادي در مشاغل خانگي فعاليت دارند مواد اوليه را خُرد خريداري مي‌کنند که اين امر باعث افزايش قيمت مواد اوليه و محصول آنان مي‌شود که اتصال آنان به پيشران‌ها موجب از بين رفتن اين مشکلات خواهد شد.
انتظاري خاطرنشان کرد: طبق توافق‌نامه جهاددانشگاهي با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعي آموزش متقاضيان را در اولويت قرار داديم تا افراد متقاضي از مزاياي آن بهره‌مند شوند و بهتر بتوانند در بازار فعاليت داشته باشند.
معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان قزوين در پايان گفت: اميد مي‌رود که از طريق اين طرح با شبکه‌سازي، مشاغل خانگي پايداري را ايجاد کرد تا در پي آن متقاضيان و پيشران‌ها توانمند شوند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قزوين را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قزوين در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today