باشگاه خبرنگاران/ معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوي گفت: براساس تحقيقات انجام شده از زمان شيوع ويروس کرونا ۲۱ درصد دانش‌آموزان دچار اضافه وزن و چاقي شده‌اند که کم‌تحرکي نيز به اين معضل اضافه شده است.

صفدر سلطاني، معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوي اظهار کرد: به دليل شرايط موجود مراسم آغازين، ورزش صبحگاهي و آموزش مهارت‌هاي جمعي و پرخطر در مدارس اجرا نمي‌شود، از آن‌جايي که ساعت درس تربيت بدني جزو ساعات رسمي مدارس محسوب مي‌شود، اين درس حذف نخواهد شد، به همين منظور امسال نيز مانند پارسال که آموزش به صورت اطلاعات دانشي در زمينه رشته‌هاي مختلف ورزشي، ايمني و بهداشت بود، ادامه خواهد يافت.

وي افزود: وزارت آموزش‌وپرورش قصد دارد در حوزه تربيت بدني و سلامت طرحي به نام بسته تحولي کنترل وزن و چاقي ارائه دهد. در اين بسته قد و وزن دانش‌آموزان با نرم‌افزار‌هاي علمي محاسبه و به اوليا و دانش‌آموز اطلاع‌رساني و سپس به آن‌ها مشاوره‌هاي حرکتي و تغذيه ارائه مي‌شود.

معاون آموزش و پرورش خراسان رضوي ادامه داد: در ادامه سال تحصيلي اگر برگزاري کلاس‌ها مجازي شود، محتوا‌هايي براي درس تربيت‌بدني تهيه شده که در شبکه شاد بارگذاري خواهد شد، همچنين معلمان با خلاقيت خود مي‌توانند به دانش‌آموزان فعاليت‌هاي ورزشي را آموزش دهند.

سلطاني بيان کرد: ضدعفوني کلاس‌ها بعد از اتمام هر شيفت بايد انجام شود و تمام مدارس موظف به انجام آن هستند، زيرا ۵.۸ ميليارد تومان براي تهيه مواد ضدعفوني کننده به حساب مدارس استان واريز شده است، بايد در نظر داشت اگر روند حضور دانش‌آموزان در مدارس ادامه داشته باشد، در تهيه مواد ضدعفوني کننده دچار کمبود‌هايي خواهيم شد که البته معاونت پشتيباني آموزش‌وپرورش براي جبران کمبود‌ها قول‌هايي به ما داده است.

وي تصريح کرد: توصيه‌هاي بهداشتي از سوي وزارت بهداشت تهيه و ابلاغ مي‌شود و در اين توصيه‌ها الزامي به تهيه تب‌سنج براي مدارس بيان نشده است، البته برخي مدارس در تهيه آن پيشقدم شدند و حتي دستگاه‌هاي اتوماتيک ضدعفوني کننده دست براي مدرسه خود تهيه کرده‌اند، متاسفانه تهيه تب‌سنج بسيار پرهزينه است و آموزش‌وپرورش توان خريد آن را ندارد، بنابراين اولويت ما ضدعفوني محيط است.

معاون آموزش و پرورش استان تاکيد کرد: بوفه مدارس نيز تا اطلاع ثانوي تعطيل است و دانش‌آموزان موظف هستند تغذيه خود را به صورت شخصي همراه داشته باشند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar