صدا و سيما/ نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر اينکه قانون تسهيل ازدواج جوانان از سال 84 تاکنون بر زمين مانده است از نامه خود به رئيس جمهور در اين زمينه خبر داد.

آقاي مقتدايي، نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي اظهار کرد: در صورت بي توجهي به اجراي اين قانون به همراه جمع زيادي از نمايندگان به کميسيون اصل ۹۰ و قوه قضاييه شکايت خواهيم کرد، موضوع تسهيل ازدواج جوانان در دستور کار ما قرار گرفته و بر اجراي اين قانون نظارت مي‌کنيم.
وي با اشاره به اينکه متاسفانه موضوع تسهيل ازدواج جوانان مورد غفلت دولت قرار گرفته است، گفت: باوجود اينکه قانون تسهيل ازدواج جوانان در سال ۸۴ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيده تاکنون هيچ اقدام موثري براي عمل به اين قانون صورت نگرفته است.
مقتدايي با اشاره به اينکه در مجلس به دنبال اين هستيم که از بُعد نظارتي کاستي و کوتاهي‌هاي دولت در زمينه اجراي اين قانون را دنبال کنيم، تاکيد کرد: اين قانون يکي از قوانين سازنده و موثر است، اما با وجود تکاليف مشخص و واضحي که براي دولت و وزارتخانه‌هاي مربوطه داشته در عمل مورد بي اعتنايي قرار گرفته و در نهايت صندوق اندوخته ازدواج جوانان متاسفانه آن گونه که بايد مورد توجه قرار نگرفته است.
نايب رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس گفت: متاسفانه در اين مورد چندين سال تاخير در اجراي قانون داشتيم مکاتباتي با رئيس کميسيون فرهنگي مجلس انجام داديم و درخواست کرديم که براساس همين قانون که دولت موظف بوده است گزارش ۶ ماهه از عملکرد خود بدهد، علت اجرانشدن اين بند از قانون را مورد بررسي قرار دهد و رسيدگي لازم از سوي مجلس انجام شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرين خبر اصفهان در اينستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today