باشگاه خبرنگاران/ رئيس سازمان جمع آوري و فروش اموال تمليکي خراسان جنوبي از فروش ۲ ميليارد توماني اموال تمليکي خراسان جنوبي خبر داد.
 
شيخ زاده، رئيس سازمان جمع آوري و فروش اموال تمليکي خراسان جنوبي در کميسيون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان زيرکوه گفت: در پنج ماهه امسال تعداد ۶۹۰ پرونده قاچاق کالا و ارز در استان خراسان جنوبي تشکيل شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد رشد پرونده‌هاي قاچاق کالا را در استان خراسان جنوبي شاهد بوديم.
او افزود: اقلامي نظير پوشاک، آرد، روغن، سموم و آفت‌کش‌ها از بيشترين موارد کشفيات بوده است که توسط نيروي انتظامي، سپاه، بسيج، ارتش و ... در اين مدت کشف شده است.
شيخ زاده گفت: در شهرستان زيرکوه دو محموله دام قاچاق کشف شد و در حال حاضر در مرحله رسيدگي پرونده و صدور راي قرار دارد.
رئيس سازمان جمع آوري و فروش اموال تمليکي خراسان جنوبي ادامه داد: فروش کالا‌هاي موجود سازمان املاک تمليکي در ۵ ماهه امسال قريب به ۲ ميليارد تومان بوده است که برخي از آن در صادرات انجام شده و مقداري به عنوان مواد اوليه واحد‌هاي توليدي استان انجام شده و مقداري هم در مزايده‌هاي رسمي کشوري فروخته شده است که نسبت به سال گذشته قريب به ۴۰ درصد افزايش فروش داشته ايم.
او گفت: در خصوص دام از مردم خواهش مي‌کنيم با توجه به طرحي که دولت در خصوص پلاک کوبي و بيمه دام پيش‌بيني کرده است اقدام نمايند تا خداي ناکرده بر اثر ندانستن درگير آن را متحمل ضرر نکنيد.
شيخ زاده تصريح کرد: سازمان املاک تمليکي ۲ تفاهم نامه در خصوص اموال کشف شده به امضا رسانده که يکي از اين تفاهم‌نامه با کميته امداد امام خميني بسته شده و براساس آن کالا‌هاي قابل استفاده است که مراجع قانوني نظير بهداشت، استاندارد و... آن‌ها را تاييد کند در اختيار کميته امداد در جهت حمايت از محرومين قرار دهد و تفاهم نامه دوم نيز با سازمان زندان‌ها با همين رويکرد حمايت از مددجويان و خانواده‌هاي مددجويان به امضا رسيده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان جنوبي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان جنوبي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today