ايسنا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي اراک گفت: بر اساس آخرين آمار، در 19 شهريور ماه، وضعيت کرونايي اراک و دليجان همچنان قرمز است و شهرستان خمين نيز به شرايط خيلي پرخطر رسيده است.

براساس اعلام علوم پزشکي اراک، سيدمحمد جماليان، رئيس دانشگاه علوم پزشکي اراک در اين رابطه اظهار کرد: در آخرين تقسيم بندي شهرهاي کشور فراهان و ساوه نيز در وضعيت نارنجي يا پر خطر قرار دارند .
وي افزود: شهرستان هاي زرنديه، کميجان، تفرش و محلات نيز بر اساس اين تقسيم بندي در وضعيت زرد قرار دارند.
جماليان گفت: شهرستان خمين که در آخرين تقسيم بندي در وضعيت زرد قرار داشت، اکنون قرمز و بسيار پرخطر است و اين مسئله نشان از شکننده بودن اين تقسيم بندي ها دارد که يک شهرستان در عرض يک هفته از وضعيت متوسط به خيلي پر خطر مي رسد.
وي تصريح کرد: در اين هفته خوشبختانه شهرهايي که کم خطر يا سفيد هستند به سه شهرستان خنداب، شازند و آشتيان افزايش پيدا کرده که اميدواريم اين روند در کل استان ادامه دار و تثبيت شده باشد.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي اراک گفت: اميدواريم که در هفته آينده شاهد پيک افزايشي شديدي در استان نباشيم چرا که هرگونه تجمع بدون رعايت پروتکل هاي بهداشتي وضعيت استان را براي روزهاي آينده پرخطر خواهد کرد.
جماليان گفت: خوشبختانه وزارت آموزش و پرورش اجباري بودن حضور دانش اموزان براي کلاس هاي درس را لغو کرده است که اين خود مي تواند به کاهش تراکم در کلاس هاي درس براي دانش آموزان منجر شود و اين اقدام ارزنده جاي تشکر و قدرداني دارد و سبب کاهش بار کاري مدافعان سلامت خواهد شد.
وي افزود: دانش اموزان با توجه به شرايط سني که دارند و شور و هيجان و انرژي کودکي و نوجواني، در رعايت پروتکل ها مانند افراد بزرگسال عمل نمي کنند، از اين رو بيشترين نظارت و بيشترين دغدغه ما در حال حاضر بر روي اين مسئله است.
وي گفت: کروناويروس ناخواسته همه ما را وارد يک سبک جديد از زندگي کرده است طوري که يک تغيير کاملا محسوس در زندگي ما به وجود آورده است و بايد تا مدت‌ها تابع پروتکل‌هاي بهداشتي براي پيشگيري از اين بيماري باشيم.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي اراک تصريح کرد: در حال حاضر بايد همه تصميمات شخصي و جمعي ما به گونه اي باشد که ببينيم آيا اين رفتار ما به شيوع کرونا کمک مي کند يا باعث کاهش آن مي شود و بي شک، رفتارهاي ما زندگي افراد اطراف مان را نيز تحت الشعاع قرار مي دهد، پس بايد با تفکر بيشتر در زندگي قدم برداريم تا حسرت حضور اطرافيانمان را در آينده نداشته باشيم.
  
 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان مرکزي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر استان مرکزي در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرين خبر استان مرکزي در اينستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today