عصر ايران/ سرپرست دفتر تامين، توزيع و تنظيم بازار وزارت صنعت با تاکيد بر اينکه مشکلي در تامين و توليد کره خوراکي وجود ندارد، گفت: کره به اندازه کافي در بازار موجود است.
در برخي شبکه‌هاي اجتماعي به نقل از رئيس اتحاديه سوپر مارکت‌ها خبري مبني بر سهميه‌بندي کره منتشر شد.
به ادعاي آنها، علت سهميه‌بندي کره توزيع اين کالا با قيمتهاي قبلي است، لذا فروشگاه ها با توجه به افزايش قيمت، کره موجود در انبارها با قيمت‌هاي قبلي را به صورت سهميه‌بندي به متقاضيان عرضه مي‌کنند.
اين خبر در حالي است که مشاهدات خبرنگار فارس از چند فروشگاه زنجيره‌اي در تهران حاکي از آن است که موضوع سهميه بندي کره صحت ندارد و مشتريان به اندازه دلخواه مي‌توانند اين کالا را خريداري کنند.
کامران کارگر سرپرست دفتر تامين، توزيع و تنظيم بازار وزارت صنعت نيز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ضمن تکذيب و رد ادعاي سهميه‌بندي کره، اظهار داشت: وقتي در تامين و توزيع کالايي مشکلي وجود ندارد، سهميه بندي آن کالا نيز بي معناست.
وي با انتقاد از انتشار اخبار نادرست بيان داشت: توليد داخلي اين محصول در شرايط خوبي قرار دارد و مشکلي براي تامين کالاي مورد نياز مردم وجود ندارد.
کارگر با بيان اينکه بخشي از کره مورد نياز از طريق واردات تامين مي‌شود، گفت: با تغيير ارز واردات کره از ارز 4200 توماني به ارز نيمايي طبيعي است که قيمت اين محصول در بازار افزايش يابد، اما شرايط خوب توليد داخلي اين محصول مي‌تواند قيمت کره وارداتي را متعادل کند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان تهران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran