فارس/ دادستان عمومي و انقلاب مرکز کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به درگيري نيمه شب گذشته بين چند جوان و مجروح شدن برخي از انها گفت: با عوامل اين درگيري به شدت برخورد مي‌شود.

سيد علي ملک حسيني، دادستان عمومي و انقلاب مرکز کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به درگيري نيمه شب گذشته بين چند جوان و مجروح شدن برخي از آنها، اين اقدامات را خط قرمز امنيت دستگاه قضايي دانست و گفت مردم عزيز خواهند ديد دستگاه قضايي با عوامل درگيري‌ها به شدت برخورد خواهد کرد.

وي افزود: اين اتفاق در نيمه‌هاي شب و در دوردست ترين نقطه شهري يعني پارک جنگلي ياسوج رخ داده است لذا اگرچه اقدامي زشت و هنجارشکنانه بوده اما اين خود نشانه اي از تاثير طرح ارتقاي امنيت اجتماعي در استان و به ويژه مرکز استان بوده که مجرمين فضاي شهري را براي اقدام هنجارشکنانه خود ناامن احساس کرده اقدامات جرمانه خود را به  کوه و بيابان منتقل کرده‌اند.

دادستان عمومي و انقلاب مرکز کهگيلويه و بويراحمد تصريح کرد: از طرح ارتقاء امنيت اجتماعي که چند مرحله را باحضور دلسوزانه و مقتدرانه پليس پشت سر گذاشته دستاوردهاي بسيار خوبي حاصل شده است.

ملک حسيني عنوان کرد: از جمله آنها مي‌توان به توقيف بيش از ۳۰۰ خودرو هنجارشکنان و بازداشت بيش از ۵۰ نفر از افراد سابقه دار و مخل نظم که قريب به ۳۰ نفر از آنها هنوز در بازداشت هستند و پلمپ حداقل 40 مرکز تجمع و ارتکاب جرم انها اشاره کرد.

وي خاطرنشان کرد: قطعاً  دستگاه قضايي در خصوص اين مجرمين آراء محکوميت قاطع و جامع به همراه مجازات هاي تکميلي مانند تبعيد يا اقامت اجباري اتخاذ خواهد کرد.

دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان گفت: در اين درگيري ۲ نفر  مجروح شده اند که با شکايت شاکيان و اختصاص بازپرس ويژه، شکايت شاکي خصوصي نيز در کنار جنبه عمومي به شدت و قوت از سوي دستگاه قضايي و مرجع انتظامي پيگيري خواهد شد.

ملک حسيني خاطرنشان کرد: ۶ نفر از منازعين تاکنون دستگير شده و ساير افراد نيز در اسرع وقت شناسايي و دستگير خواهند شد.

وي با اشاره به اينکه متاسفانه برخي از خانواده‌ها نظارت کافي بر اعمال فرزندان خود و افرادي که با آنها مرتبط هستند ندارند و همين امر باعث حضور جوانان و نوجوانان در محيط هاي مجرمانه مي‌شود به نحوي که آثار مخرب آن علاوه بر خود فرد متوجه جامعه نيز مي‌شود پس بنابراين لازم و ضروري است کنترل لازم از خانواده ها شروع شود که کمتر منتهي به برخورد قضايي شود

دادستان عمومي و انقلاب مرکز کهگيلويه و بويراحمد عنوان کرد: خبرهاي خوبي از مرحله چهارم طرح ارتقاي امنيت اجتماعي در روزهاي آينده منتشر خواهد شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کهگيلويه و بويراحمد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today