باشگاه خبرنگاران/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکي قزوين گفت: در هفته گذشته بيشترين ميزان کساني که در استان به بيماري کرونا مبتلا شدند زنان خانه دار بودند.
 

نامدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکي قزوين گفت: در هفته گذشته بيشترين ميزان کساني که در استان به بيماري کرونا مبتلا شدند زنان خانه دار بودند و علت آن مراجعه به مراکز خريد است.
نامدار افزود: استان قزوين در وضعيت هشدار قرار دارد و بيشترين علت ابتلاي بيماران استان در چند هفته گذشته استفاده نکردن از ماسک، حضور در مراسم‌ها و مهماني‌ها بالاي ۱۰ نفر، حضور در بانک‌ها و ادارات شلوغ و مراسم غيرضروري بوده است.
نامدار به آمار تفکيکي بيماران مبتلا به کرونا در استان اشاره کرد و گفت: ۱۱ درصد از مبتلايان به کرونا را بازنشستگان، ۱۱ درصد کارگر‌ها و مشاغل حرفه‌اي و ۸ درصد درگير نيز را کارمندان ادارات شامل مي‌شوند.
وي افزود: در ۲۴ ساعت گذشته کماکان در استان قزوين ۶۳ بيمار در بيمارستان‌ها بستري شدند.
به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکي قزوين، در ۱۰ روز گذشته بيش از ۳۰۰ نفر بستري شدند و متاسفانه اين رقم در ۲۴ ساعت گذشته به ۳۱۷ نفر رسيده است.
نامدارتعداد فوتي‌هاي بيماري کرونا را در ۲۴ ساعت گذشته ۵ بيماربيان کرد و گفت: در حال حاضر ۵۴ بيمار در بخش مراقبت‌هاي ويژه بستري و از اين تعداد ۱۶ نفر نيز به دستگاه کمک تنفسي متصل هستند.
نامدار از هم استاني‌ها تقاضا کرد براي اينکه از اين شرايط بحراني رد شويم، به کمک مسئولان بهداشتي استان بيايند چرا که عادي انگاري و ساده انگاري کرونا، فجايع بسيار بدتري را براي استان رقم خواهد زد.


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قزوين را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قزوين در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today