ايرنا/ مرحله اصلي رزمايش مشترک بزرگ ذوالفقار ۹۹ ارتش، صبح امروز با رمز مقدس يا «سيدالشهداء(ع)» و با شعار «امنيت پايدار در سايه اقتدار دفاعي» در درياي عمان آغاز شد

به گزارش پايگاه اطلاع رساني ارتش جمهوري اسلامي، مرحله اصلي رزمايش مشترک بزرگ ذوالفقار ۹۹ ارتش، از صبح امروز با رمز مقدس يا «سيدالشهداء(ع)» و با شعار «امنيت پايدار در سايه اقتدار دفاعي» با  گسترش يگان‌هاي شناور سطحي و زير سطحي و يگان‌هاي پروازي نيروي هوايي و دريايي ارتش و با حضور نيروهاي جوان در درياي عمان آغاز شد و به مدت سه روز ادامه دارد.
 اين رزمايش با گسترش شناورهاي سطحي و زير سطحي و يگان‌هاي پروازي نيروي دريايي، سامانه‌هاي راداري و موشکي قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص)،يگان‌هايي از نيروي زميني و جنگنده هاي نيروي هوايي در درياي عمان با فرماندهي قرارگاه ذوالفقار ارتش و با حضور ناظران قرارگاه مرکزي خاتم الانبيا(ص) آغاز شد.
بر اساس اين گزارش گستره رزمايش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش دو ميليون کيلومتر مربع از شرق تنگه هرمز، درياي عمان و شمال اقيانوس هند تا مدار ۱۰درجه شمالي است.
در اين رزمايش طرح‌هاي تاکتيکي آفندي و پدافندي براي حراست از آب‌هاي سرزميني کشورمان و حفظ خطوط مواصلاتي، برخي از مهمترين سامانه‌هاي رزمي از جمله موشک هاي کروز سطح به سطح و ساحل به دريا، اژدر، موشک‌هاي هوابه‌سطح و سطح به هوا و سامانه‌هاي راکت انداز از روي شناورهاي سطحي، زير سطحي، يگان هاي پروازي و پهپاد مورد تست و آزمايش قرار  مي‌گيرد.
دريادار دوم شهرام ايراني سخنگوي رزمايش ذوالفقار ۹۹ ارتش گفت: ناوگروه شصت و نهم نيروي دريايي ارتش متشکل از ناوشکن سهند و ناو پشتيباني بندرعباس که اکنون در اقيانوس هند حضور دارند ضمن اشراف اطلاعاتي و رصد شناورهاي بيگانه و دشمن در هزاران کيلومتر دورتر از آبهاي سرزميني ايران، اطلاعات لازم را جهت انجام عمليات هاي مقابله در اختيار ديگر يگان‌هاي حاضر در رزمايش قرار مي‌دهند.
وي افزود: همچنين يگان‌هاي پروازي نيروي هوايي ارتش متشکل از جنگنده بمب افکن‌ها و همچنين پهپادهاي رزمي در اين رزمايش به اجراي طرح هاي از پيش تعيين شده خواهند پرداخت.
 رصد و پايش حريم هوايي کشور و منطقه عمومي رزمايش در سرتاسر پهنه آبي جنوب کشور توسط قرارگاه پدافند هوايي کشور و حضور گسترده نيروي پدافند هوايي ارتش و همچنين اجراي آتش توسط سامانه‌هاي پدافندي براي مقابله با اهداف متخاصم بخش ديگري از طرح‌هايي است که در  اين رزمايش اجرا خواهد شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرين خبر هرمزگان در اينستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today