ايرنا/ سفر وزير ورزش و جوانان به ساوه قرار بود در روز سيزدهم شهريور انجام شود که به دلايلي از جمله برگزاري فينال جام حذفي در همان روز محقق نشد اما ظاهراً مسعود سلطاني فر در آينده نزديک براي افتتاح يا کلنگزني چند طرح ورزشي به ديار انار خواهد آمد.

شهرستان ساوه قطب صنعت، درآمد و اشتغال ايران است و جمعيت شهري آن در سالهاي اخير با رشدي فزاينده به دليل مهاجرت هموطنان روبه‌رو شده اما آنچه واضح است زيرساخت هاي رفاهي و ورزشي متناسب با جمعيت کنوني را ندارد.
طرح هاي آماده احداث، نيمه تمام و در دست اجراي حوزه ورزش ساوه به شرط تامين اعتبارات لازم و بهره برداري کامل مي تواند گام بزرگي در راستاي افزايش سرانه فضاهاي ورزشي اين شهرستان باشد که مردم و مسئولان اميدوارند حضور وزير ورزش و جوانان سبب خيري براي تحقق اين اهداف باشد.
رئيس اداره ورزش و جوانان ساوه در اين خصوص گفت: اميدواريم سفر وزير ورزش و جوانان به ساوه علاوه بر افتتاح طرح هاي اجرا شده در زمينه مشکلات  اعتباري و منابع مالي نيز دستاوردهاي مطلوبي به همراه داشته باشد.
حامد توکلي گفت: در اين سفر زمين چمن مصنوعي مجموعه ورزشي فجر که به نام سپهبد شهيد قاسم سليماني نامگذاري شده، به بهره برداري خواهد رسيد.
وي ادامه داد: اين زمين چمن مساحتي افزون بر ۱۲ هزار مترمربع دارد و براي احداث آن بيش از ۳۰ ميليارد هزينه شده است.
وي گفت: براي فاز دوم اين مجموعه و ساخت جايگاه تماشاگران، سرويس بهداشتي و رختکن نياز به تامين منابع مالي داريم که اميدواريم مورد عنايت وزير ورزش و جوانان واقع شود.
توکلي اظهار داشت: يک باب سالن ورزشي چند منظوره ورزشي که توسط بخش خصوصي در انتهاي شهرک علوي احداث شده نيز در سفر وزير ورزش و جوانان به بهره برداري خواهد رسيد.
به گفته وي استخر ويژه بانوان ساوه که چندي پيش با حضور استاندار مرکزي کلنگزني شد نيز از ديگر طرح هاي عمراني حوزه ورزش شهرستان ساوه است.
رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان ساوه اظهار داشت: در بخش نوبران نيز يک پروژه ملي احداث زمين چمن فوتبال نيمه تمام وجود دارد که با کمک نماينده مردم شهرستان در حال رايزني براي اخذ اعتبار با هدف تکميل فرايند ساخت آن هستيم و انتظار داريم مورد عنايت مقام عالي وزارت ورزش هم قرار گيرد.
به گفته توکلي در روستاي «ياتان» هم احداث يک باب زمين چمن مصنوعي هفت نفره در دستور کار است.
وي افزود: اگر امسال اعتبارات مورد نياز بخش ورزش تامين شود، آمادگي داريم که همه پروژه هاي ورزشي شهرستان را تکميل و به بهره برداري برسانيم.
وي در مورد روند بازسازي ورزشگاه شهيد چمران نيز، گفت:  اين مجموعه اکنون به صورت نيمه کاره است و براي تکميل آن نياز به تخصيص اعتبار داريم و اگر پارسال اعتبارات کامل تخصيص مي يافت کار بازسازي کامل اين مجموعه را به اتمام مي رسانديم.
گفتني است هنوز تاريخ دقيق سفر وزير ورزش و جوانان به ساوه مشخص نشده ولي انجام آن بسيار محتمل است.


  
  

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان مرکزي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر استان مرکزي در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرين خبر استان مرکزي در اينستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today