پليس فتا/ رئيس پليس فتا استان فارس از شناسايي عامل مزاحمت اينترنتي خبر داد و گفت: متهم با ساخت پروفايل جعلي در شبکه اجتماعي اينستاگرام باعث ايجاد مزاحمت و هتک حيثيت شاکيه شده بود.

سرهنگ حشمت سليماني، رئيس پليس فتا استان فارس درتشريح اين پرونده قضايي به خبرنگار ما گفت: در پي مراجعه خانمي 23 ساله به پليس فتا مبني بر ساخت حساب کاربري جعلي به نام وي در شبکه اجتماعي اينستاگرام و درج شماره وي درصفحه مورد نظر، در اين راستا پرونده اوليه با هماهنگي مقام قضائي تشکيل و با ثبت اظهارات شاکيه موضوع در دستور کار کارشناسان اين پليس قرار گرفت.
وي ادامه داد: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکيه و با بررسي‌هاي اوليه و اقدامات تخصصي صورت گرفته توسط تيم کارشناسان اين پليس مشخص شد متهم با استفاده از شبکه اجتماعي اينستاگرام با ايجاد پروفايلي جعلي اقدام به انتشار تصاويرخصوصي شاکي بهمراه شماره تلفن وي نموده که اين موضوع سبب هتک حيثيت و ايجاد مزاحمت‎ براي شاکيه شده است.
اين مقام مسئول ‌در ادامه از شناسايي متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسيت موضوع، کاراگاهان پليس فتا با بررسي ادله ارائه شده توسط شاکي و طبق مستندات بدست آمده متهم که پسرخاله شاکي بود را شناسايي و دستگير کردند.
سرهنگ سليماني بيان داشت: متهم در تحقيقات مقدماتي منکر هرگونه جرم انتسابي شده و با سخنان گمراه کننده قصد فريب پليس را داشت که با هوشياري کارشناسان پليس فتا و در مواجه‌ با مدارک، مستندات و ادله ديجيتال انکارناپذير جمع‌آوري گرديده لب به سخن گشود و به بزه ارتکابي اعتراف و در ادامه گفت: صفحه اينستاگرامي منتسب به وي بوده و اقدام به انتشار تصاوير شخصي شاکيه در فضاي مجازي به قصد انتقام و آزار و اذيت وي کرده است.
اين مقام سايبري به کاربران هشدار داد و گفت: انتشار فيلم و تصاوير خصوصي ديگران، بدون رضايت آن‌ها‌، اغلب موجب هتک حرمت افراد شده است و اين موضوع برابر قانون جرم است و قانون گذار براي آن مجازات تعيين کرده است.
سرهنگ سليماني با معرفي سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از کاربران درخواست کرد از مطالب آموزشي اين سايت استفاده نموده و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و مجرمانه آن را از طريق لينک سامانه پاسخگويي به فوريت‌هاي سايبري، با ما در ميان بگذارند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان فارس را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online