ايرنا/ جمعي از طلاب و شهروندان يزدي روز پنجشنبه با تجمع در مدرسه علميه مصلي اين شهر توهين نشريه «شارلي ابدو» فرانسه را که در يازدهم شهريور ماه جاري انجام شد را به ساحت پيامبر اسلام(ص) محکوم کردند.

شرکت‌کنندگان در اين تجمع با در دست داشتن پارچه نوشته هايي نسبت به اقدام توهين آميز اين نشريه فرانسوي به بهانه آزادي بيان اعتراض کردند و رسيدگي به موضوع و برخورد با آمران و عاملان اين اهانت را خواستار شدند.
همچنين آنها با شعارهاي انقلابي از جمله مرگ بر آمريکا، مرگ بر اسراييل، مرگ بر استکبار، مرگ بر انگليس، مرگ بر آل سعود، خطوط قرمز ما پيامبر است و قرآن، عواقبش وخيم است اهانت دشمنان، انزجار خود را ابراز داشتند.
همچنين امام جمعه محمدآباد يزد در اين تجمع گفت: دشمنان به بهانه آزادي بيان به ساحت پيامبر اعظم اسلام(ص) اهانت مي‌کنند در حالي که خود اصلا به آن اعتقاد ندارند و از هيچ ظلمي عليه بشريت رويگردان نيستند.
حجت‌الاسلام سيدمحمدکاظم مدرسي افزود: راه برون رفت از دشمني‌هاي استکبارجهاني و غرب تنها ايستادگي امت‌ها و ملت‌ها در برابر زياده‌خواهي‌هاست و بايد مسلمان از دين دفاع کنند.
وي اظهار کرد: استکبار جهاني تنها به منافع خود فکر مي‌کند و تاريخ گوياي اين موضوع مهم است که آنها خيلي دروغ مي‌گويند و از وحدت بين امت اسلام سخت ناراحت و در هراس هستند.          
نشريه فرانسوي شارلي ابدو ژانويه سال ۲۰۱۵ ميلادي در صفحه نخست خود با انتشار مطلبي با عنوان «من شارلي هستم» اقدام به توهين به پيامبر اسلام(ص) کرده بود که با واکنش‌ مسلمانان روبه‌رو شد.
اين نشريه يازدهم شهريورماه امسال نيز بار ديگر اقدام به بازنشر کاريکاتورهاي توهين آميز خود کرده بود و رهبر معظم انقلاب نيز با صدور پيامي اين اقدام نشريه فرانسوي را محکوم کردند.
اقدام نشريه شارلي ابدو با محکوميت مقامات سياسي و مذهبي کشور و برخي ديگر از مردم کشورهاي اسلامي مواجه شده است.


  
  

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان يزد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر يزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today