فارس/ حوزه علميه حضرت ابالفضل بندرعباس با حضور نماينده ولي فقيه در هرمزگان و فرمانده سپاه امام سجاد(ع) صبح امروز به بهره‌برداري رسيد.

حجت‌الاسلام محمد عبادي‌زاده، نماينده ولي فقيه در هرمزگان در مراسم افتتاح مدرسه علميه حضرت ابالفضل(ع) اظهار کرد: اين حوزه علميه متناسب با گام دوم انقلاب اسلامي افتتاح مي‌شود که با 43 نفر طلبه امسال کار خودش را آغاز کرده است و براي سال‌هاي آينده بر شمار طلاب آن افزوده خواهد شد.
وي افزود: خصوصيت ويژه اين حوزه، تلاش براي تبلور ويژگي‌هاي خاص در وجود طلاب با حفظ کامل قرآن، بصيرت افزايي، تحليل‌گري و روشنگري است تا آنان بتوانند پس از فارغ‌التحصيلي واجد ويژگي‌هاي لازم براي نقش‌آفريني در گام دوم انقلاب اسلامي باشند.
نماينده ولي فقيه در هرمزگان و موسس اين حوزه علميه از همکاري سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در راه اندازي اين مدرسه علميه تقدير کرد و بيان داشت: ثمرات شيرين اين شجره مبارکه که همزمان با ايام محرم به نام حضرت عباس نام گذاري شده است، را بزودي شاهد خواهيم بود و اميدواريم طلابي مأموريت‌گرا و در خدمت انقلاب و انديشه‌هاي اسلامي و الهي را تربيت کنيم.
حجت‌الاسلام عبادي‌زاده عنوان کرد: اين حوزه دروس مصوب را پيگيري خواهد کرد اما مازاد بر آن در حوزه‌ برنامه‌هاي فوق‌برنامه، بحث و بررسي مباحث روز و بصيرت‌افزايي و ارتقاي توان تحليل‌گري نيز در آن تدارکاتي ديده شده است که در قالب دوره‌هاي کارگاهي در دوره مقطع سطح 2 اجرا خواهد شد.

سردار سالاري: همه ظرفيت‌هاي بسيج و سپاه در خدمت حوزه‌هاي علميه است
فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان عنوان کرد: در استان هرمزگان احساس مي‌شد تا در راستاي تربيت و پرورش طلاب انقلابي بايد کار بيشتري صورت گيرد و از ظرفيت بسيج نيز در اين زمينه بهره گرفته شود.
وي افزود: امسال با همکاري رده‌هاي مختلف بسيج، علاقمندان ترغيب شدند تا در حوزه‌هاي علميه ادامه تحصيل دهند که تعدادي از آنها بر اساس گزينش‌هاي صورت گرفته براي اين مرحله از حوزه علميه پذيرش کرده‌اند و توفيق شد تا ما در قالب سپاه امام سجاد نيز بتوانيم کمکي در اين زمينه داشته باشيم.
سردار سالاري به خلأ وجود طلاب و روحانيون در برخي محلات شهر بندرعباس اشاره و بيان کرد: در راستاي ارتقاي عملکرد قرارگاه تحول محلات، پرورش روحانيوني توانمند که بتوانند در اين زمينه نيز حضور و کمک کنند، يکي از اولويت‌هاي ما بود که به همت اين حوزه علميه شاهد تحقق آن خواهيم بود.
وي گفت: همه ظرفيت‌هاي سپاه و بسيج براي کمک به حوزه‌هاي علميه و خصوصا اين حوزه علميه علميه حضرت ابالفضل در اختيار قرار داده‌ايم که طلابي امين، توانمند و بصير پرورش يابند تا در خدمت به مردم و انديشه‌هاي ولايت باشند.
حوزه علميه حضرت ابالفضل(ع) در مجموعه خاتم‌الانبيا در مجاور پادگان تيپ مردم پايه سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان ساخته شده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرين خبر هرمزگان در اينستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today