فارس/ معاون خدمات شهري شهرداري بندرعباس از جمع آوري يک هزارو ۴۷۷ قلاده سگ بدون صاحب از ابتداي سال جاري تاکنون در بندرعباس خبر داد.

اسماعيل موحدي‌نژاد، معاون خدمات شهري شهرداري بندرعباس اظهار کرد: جمع آوري سگ ها از سطح کوچه ها و معابر شهر به طور منظم و در طول سال انجام مي شود.
وي با بيان اينکه اين کار توسط تيم مخصوص زنده گيري حيوانات و با رعايت نکات بهداشتي صورت مي گيرد، افزود: سگ ها پس از جمع آوري به سايت نگهداري در منطقه تل سياه بندرعباس که متعلق به شهرداري است منتقل مي شوند.
معاون خدمات شهري شهرداري بندرعباس خاطرنشان کرد: در اين سايت به منظور کاهش آسيب هاي ناشي از وجود اين حيوانات و جلوگيري از افزايش جمعيت آنان ، سگ ها به روشي مناسب عقيم‌سازي مي شوند.
موحدي‌نژاد در پاسخ به پرسشي مبني بر مشاهده شدن دوباره سگ ها در شهر بعد از مدتي از جمع آوري آنان، بيان کرد: سگ‌ها به طور منظم از سطح معابر جمع آوري مي شوند اما مشکل اين است که سگ هاي جديد از روستاهاي همجوار وارد شهر مي شوند و قلمرو آنان را پر مي کنند.
وي با اشاره به اينکه سگ‌هاي بدون صاحب معضلي براي تمام شهرها و روستاهاي کشور محسوب مي شوند از مردم خواست در صورت مشاهده اين سگ‌ها و تجمع آنان موضوع را به سامانه ۱۳۷ شهرداري بندرعباس اطلاع دهند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرين خبر هرمزگان در اينستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today