پليس فتا/ رئيس پليس فتا استان بوشهر گفت: خواستگار سابق که با گرفتن تصاوير مخفيانه از شاکي اقدام به تهديد و انتشار آن در شبکه‌هاي اجتماعي کرده بود ، شناسايي و دستگير شد.

مهدي قاسمي، رئيس پليس فتا استان بوشهر در تشريح اين پرونده گفت: در پي وصول يک فقره پرونده قضايي به پليس فتا مبني بر تهديد و انتشار تصاوير و فيلم‌هاي خصوصي در شبکه‌هاي اجتماعي اينستاگرام در اين راستا با توجه به اهميت موضوع پرونده مقدماتي با هماهنگي و تعاملات لازم با مقام محترم قضايي، تشکيل و رسيدگي آن در دستور کار اين پليس قرار گرفت.
وي افزود: با توجه به حساسيت موضوع، تيمي از کارشناسان پي‌جوي جرائم سايبري پليس فتا، موضوع را به صورت ويژه بررسي کردند و با مشاهده مستندات گردآوري شده، صحت ادعاي شاکيه محرز شد و با هماهنگي قضايي، شناسايي هويت مجرم سايبري در دستور کار قرار گرفت.
اين مقام سايبري ادامه داد: در اولين مراحل مشخص شد که فرد مزاحم، به خوبي از وضعيت خانه و خانواده شاکيه اطلاعات زيادي دارد که ظن مأموران را به آشنا بودن متهم تقويت کرد.
قاسمي بيان کرد: با پيگيري‌هاي خاص و رديابي ادله ديجيتال مجرمانه، هويت اصلي گرداننده صفحه اينستاگرامي مجرمانه استخراج و با مشاهده اطلاعات بدست آمده، شاکيه اعلام داشت که اين فرد مدتي پيش به خواستگاري وي آمده بوده و بعد از مدتي رفت و آمد به منزل آنها و صحبت با خانواده‌اش، به علت اختلاف نظر و عدم تفاهم، به خواستگاري وي جواب رد داده‌اند.
اين مقام مسئول اظهار کرد: پس از هماهنگي قضايي، مجرم در مخفيگاه خود طي يک عمليات غافلگيرانه دستگير و تجهيزات رايانه‌اي و ديجيتال وي نيز کشف و جمع‌آوري شد که در بررسي تجهيزات نامبرده، تصاوير و فيلم‌هايي از حريم خصوصي شاکيه و خانواده‌اش، مشاهده شد . 
رئيس پليس فتا استان بوشهر بيان کرد: متهم پس از دستگيري در ابتدا سعي در گمراه کردن و قصد فريب پليس را داشت که در مواجه شدن با ادله ديجيتال انکارناپذير جمع‌آوري شده، لب به سخن گشود و به بزه ارتکابي اعتراف و اظهار کرد به علت اينکه در خواستگاري با جواب منفي روبرو شده، در هنگام تردد به منزل شاکيه و به‌صورت مخفيانه با گوشي تلفن همراهم از آنها تصاويري تهيه و با انگيزه انتقام، قصد انتشار اين تصاوير را داشته‌ام و باوجود اينکه هيچ نشانه اي از هويت من در مشخصات پيجم نبوده، توسط پليس فتا شناسايي و دستگير شدم، بنابراين در نهايت پرونده تکميل و به همراه متهم براي ادامه سير مراحل قضايي به دادسرا ارسال شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرين خبر بوشهر در اينستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday