ايرنا/ مديرکل بهزيستي اصفهان گفت: غرق شدن سه کودک در حاشيه شاهين‌شهر ربطي به موضوع چند روز پيش کودکان کار در بهزيستي اين شهر ندارد.

سه کودک عصر ديروز چهارشنبه در يک رشته کانال آب در شاهين شهر اصفهان غرق شدند؛ برخي کانال‌هاي پيام رسان در فضاي مجازي با انتشار خبر مفقودي و سپس غرق شدن اين کودکان موضوع را به حبس ۱۰ کودک کار در بهزيستي شاهين شهر پيوند دادند و سبب دلهره و شايعه پراکني در اين خطه شدند.
مرضيه فرشاد، مدير کل بهزيستي استان اصفهان بيان کرد: جانباختگان کودکان کار نيستند و اسامي آنان با کودکان تحويل شده در چند روز پيش به بهزيستي اصفهان مطابقت ندارد.
به گفته وي همچنين اين موضوع در فضاي کار براي کودکان رخ نداده و کارکنان بهزيستي در آن نقشي ندارند.
همچنين مجتبي ناجي، معاون اموراجتماعي اداره‌کل بهزيستي اصفهان بيان کرد: موضوع غرق شدن سه کودک در حيطه مسئوليت بهزيستي نيست زيرا آن ۱۰ کودک پس از انتقال به مکان ديگري در بهزيستي شاهين‌شهر از آن محل گريختند.
وي پيش از اين به شناسايي ۲۰۷ کودک کار و خيابان در سال گذشته در اصفهان اشاره کرد و گفت: در گام نخست، بنا به شرايط کودک اين کودکان از خدمات مشاوره بهره مند مي‌شوند و ۲۱ روز در مراکز کودک و خيابان نگهداري مي‌شوند که به همين تعداد روز قابل تمديد است.
ناجي افزود: مراکز روزانه حمايتي آموزشي کودک و خانواده در کنار مراکز شبانه روزي با تاکيد بر توانمندسازي نهاد خانواده درصدد هستند تا اين کودکان را به خانواده‌هاي خود بازگردانند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرين خبر اصفهان در اينستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today