ميزان/ مديرکل پزشکي قانوني استان فارس از معاينه نويد افکاري محکوم به قصاص توسط تيم ويژه سه نفره در حضور رييس کل دادگستري استان فارس خبر داد و گفت: بر اساس معاينات انجام شده از نواحي مختلف بدن وي، هيچ گونه آثاري دال بر آزار جسمي و شکنجه مشاهده نشد.

در پي درخواست اخير خانواده نويد افکاري براي معاينه وي به منظور بررسي شکنجه شدن يا شکنجه نشدن وي، عليرضا درودچي، مديرکل پزشکي قانوني استان فارس از معاينه نويد افکاري توسط تيم ويژه سه نفره در حضور رييس کل دادگستري استان فارس خبر داد.
مديرکل پزشکي قانوني استان فارس خاطر نشان کرد: به دنبال دستور رياست کل دادگستري استان فارس مبني بر انجام معاينه از نويد افکاري، شب گذشته مورخ ۱۹ شهريور ساعت ۲۲:۳۰ از نويد افکاري توسط تيم ويژه سه نفره اعزامي از پزشکي قانوني در حضور رييس کل دادگستري استان فارس معاينه به عمل آمد و بر اساس معاينات انجام شده از نواحي مختلف بدن وي، هيچ گونه آثاري دال بر آزار جسمي(شکنجه) نظير سوختگي، اسکار جراحت و شکستگي استخوان و ... مشاهده نشد.
از مدتي قبل رسانه‌هاي معاند و جريان ضدانقلاب در کار ويژه خود که تحت عنوان «پروژه تطهيرسازي جنايتکاران» تعريف مي‌شود، اقدام به خبرسازي و نشر اطلاعات غلط و مغرضانه در خصوص يک محکوم به قصاص به نام نويد افکاري کردند که در گزارشي که تحت عنوان «جزييات قتل فجيع کارمند سازمان آب منطقه‌اي شيراز بدست نويد افکاري» طي مورخ ۱۰ شهريورماه سال جاري منتشر شد، از اقدامات مجرمانه و جنايتکارانه نويد افکاري پرده برداري شد.
جريان ضدانقلاب که با انتشار اقدامات مجرمانه نويد افکاري خود را مستاصل مي‌ديد، بار ديگر ادعاي دروغين ديگري تحت عنوان «اعتراف تحت شکنجه» را مطرح کرد که ماهيت کذب اين ادعاي پوچ نيز با سندي که مورخ ۱۲ شهريورماه منتشر شد برملا شد. بر اساس اين سند و مستندي که از رسانه ملي پخش شد، نويد افکاري در حضور وکيل تعييني خود گفته بود که نه به من توهين شد و نه شکنجه شدم و به پزشک قانوني نمي‌روم!
در همان روز جمشيدي اردکاني، وکيل تعييني نويد افکاري(وکيل تعييني به وکيلي مي‌گويند که متهم يا محکوم خودش انتخاب ميکند) نيز در مصاحبه‌اي گفته بود: در آنجا به نويد گفتم من بايد تو را به پزشکي قانوني ببرم که گفت شکنجه نشده و نمي‌خواهد به پزشکي قانوني برود و وضعيتم سالم است و هيچ مشکلي ندارم.
بعد از اين روشنگري ادعاي شکنجه وي در روز‌هاي گذشته مجددا مطرح و عنوان شد که وي به تازگي شکنجه شده است که با دستور رييس کل دادگستري استان فارس و اقدام پزشکي قانوني بار ديگر با رسيدگي قانوني و پزشکي نادرست بودن ادعا‌هاي مطرح شده اثبات شد.
گفتني است پرونده قصاص نويد افکاري پس از طي مراحل قضايي و تاييد در دادگاه به ديوانعالي کشور رفت و از سوي قضات ديوان عالي کشور نيز حکم قصاص وي تاييد شده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان فارس را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online