فارس/ نماينده مردم ماهشهر در مجلس گفت: تامين اجتماعي با بي توجهي در حق حوزه انتخابيه‌ام ظلم کرده است.

حبيب آقاجري، نماينده مردم ماهشهر در مجلس شوراي اسلامي با انتقاد از عملکرد سازمان تامين اجتماعي در حوزه انتخابيه خود اظهار کرد: حوزه انتخابيه بنده شديدا از کمبود مراکز درماني تامين اجتماعي رنج مي‌برد و تامين اجتماعي با بي‌توجهي در حق اين منطقه ظلم کرده است.
وي در همين رابطه با بيان اينکه  بندرماهشهر با بيش از ۱۵۰ هزار بيمه شده، تنها يک بيمارستان تامين اجتماعي دارد، عنوان کرد: اين بيمارستان به شدت از کمبود پزشک متخصص، پزشک عمومي و کادر متخصص رنج مي‌برد و امکانات و تجهيزات اوليه از جمله سي تي اسکن هم ندارد که همين موضوع موجب دردسرهاي فراوان براي بيمه شدگان شده است.
نماينده مردم بندرماهشهر در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه شهر چمران حدود ۴۰ هزار و شهرک شهيد طالقاني حدود ۳۰ هزار جمعيت بيمه شده دارند، بيان کرد: اين دو منطقه فاقد هرگونه مرکز تامين اجتماعي هستند و انتظار ميرود فورا در هر دو منطقه درمانگاه تامين اجتماعي داير شود. 
نيمي از صيادان ماهشهر و هنديجان بيمه نيستند
آقاجري با بيان اينکه صدها نفر از مردم شهرستانهاي بندرماهشهر و بندرهنديجان از راه صيادي امرار معاش مي‌کنند، گفت: نيمي از اين صيادان بيمه نيستند و بايد تدبيري انديشيده شود تا تمامي صيادان از بيمه تامين اجتماعي برخوردار شوند. 
وي با اشاره به ۳۰ هزار نفر بيمه شده اصلي در شهرستان اميديه، تاکيد کرد: ضرورت دارد هرچه سريعتر درمانگاه تامين اجتماعي شهرستان اميديه به بيمارستان ارتقا يابد و تجهيزات و کادر درماني براي اين مرکز نيز تامين شود.
نماينده مردم بندرماهشهر در خانه ملت در ادامه گفت: بيشترين تعداد بيمه شده به نسبت جمعيت در بندرامام خميني وجود دارد، اما از کمبود شديد امکانات و کادر درماني در درمانگاه اين شهر رنج مي‌برند، از اين رو بايد اين درمانگاه توسعه پيدا کند.
آقاجري همچنين با اشاره به ۳۰ هزار بيمه شده تامين اجتماعي در شهرستان هنديجان، بيان داشت: اين شهرستان فاقد هرگونه مرکز درماني تامين اجتماعي است و بايد فورا يک مرکز درماني تامين اجتماعي در اين شهرستان تاسيس شود‌. 
هلدينگ شستا ملزم به استفاده از توان نيروهاي منطقه شود
عضو کميسيون انرژي مجلس با اشاره به اينکه هلدينگ شستا از زير مجموعه‌هاي تامين اجتماعي حدود ۶ شرکت پتروشيمي در منطقه ويژه اقتصادي پتروشيمي دارد و در ساير شرکتهاي پتروشيمي منطقه نيز سهام‌دار است، تاکيد کرد:بايد رئيس سازمان تامين اجتماعي براي استخدام نيروهاي بومي و استفاده از توان نيروهاي متخصص بومي جهت به کارگيري در هيات مديره‌ها و مديرعاملي شرکت‌هاي پتروشيمي دستور جدي دهد.
وي بيان کرد: تمام اين مشکلات و انتقادات را در نشست اخير مجمع نمايندگان خوزستان با رئيس سازمان تامين اجتماعي کشور مطرح کردم و همچنين به صورت مکتوب و در هشت صفحه تذکرات لازم را ابلاغ کرده و تا حصول نتيجه پيگيري خواهم کرد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today