ايرنا/ سرپرست معاونت بازرسي و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي گفت: در پي افزايش قيمت تخم مرغ و تشديد نظارت بر فروش اين کالا در بازار استان، پرونده تخلف گران فروشي در اين حوزه به ميزان ۸۵ ميليون و ۴۲۰ هزار ريال تشکيل شد.

محمدجواد ساعدي سرپرست معاونت بازرسي و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي اظهار کرد: احصاي اين تخلفات نتيجه بازرسي از واحدهاي عمده فروش يا شرکتهاي پخش و همچنين بخش بازرسي اتاق‌هاي اصناف از بازار بوده است.
وي ادامه داد: صنوف متخلف در خراسان رضوي هر کيلوگرم تخم مرغ را بيش از قيمت مصوب ستاد تنظيم بازار و به ميزان هر کيلو ۱۱۰ هزار ريال عرضه کردند.
سرپرست معاونت بازرسي و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي گفت: در نتيجه بازرسي از ۱۳ واحد صنفي عمده فروش در اين استان هفت پرونده تخلف در مجموع به ميزان ۷۹ ميليون و ۴۲۰ هزار ريال تشکيل و به تعزيرات حکومتي ارسال شد.
ساعدي افزود: نتيجه بازرسي حوزه اصناف در خصوص مقابله با گران فروشي تخم مرغ شامل ۵۴ بازرسي و تنظيم ۱۸ فرم تخلف به ميزان ۶ ميليون ريال بوده است.
وي ادامه داد: نتيجه بررسي بازرسان از سه سردخانه در خصوص گران فروشي تخم مرغ نشان داد که تخم مرغ‌ها از نوع صنعتي بوده و تخلفي در اين زمينه صورت نگرفته است.
سرپرست معاونت بازرسي و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي دليل عمده رعايت نکردن قيمت مصوب از سوي اغلب فروشندگان تخم مرغ را هزينه زياد توليد دانست و گفت: نهاده دولتي کفاف نياز واحدهاي توليدي مرغ و تخم مرغ را نمي‌دهد و آنها ناگزير به تامين نهاده با قيمت بيشتر از بازار آزاد هستند و اين امر هزينه توليد و قيمت نهايي محصولات را افزايش مي‌دهد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان شمالي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان شمالي در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today