ايرنا/ معاون هماهنگي امور عمراني استاندار آذربايجان‌شرقي بر لزوم ممانعت از تردد خودرو در روستاي صخره اي کندوان تاکيد کرد.

جواد رحمتي، معاون هماهنگي امور عمراني استاندار آذربايجان‌شرقي بيان کرد: با توجه به اجراي برخي ساخت‌ و سازهاي غيراصولي در بافت اين روستا، لازم است تا دستگاه‌هاي مسئول نسبت به حذف اين نوع ساخت‌ و سازهاي غيرمجاز با برنامه‌ريزي کارآمد اقدام کنند.
وي بر سامان‌دهي روستاي تاريخي کندوان با ابزارهاي تشويقي و بازدارنده تاکيد کرد و گفت: با توجه به اهميت و جايگاه اين روستا در ابعاد ملي و بين‌المللي آسيب‌شناسي مشکلات موجود و رعايت ضوابط بافت تاريخي در اين روستا ضروري است.
رحمتي، بر رسيدگي به وضعيت ساخت‌ و سازهاي ناهمگون با بافت تاريخي روستاي کندوان تاکيد کرد و ادامه داد: کران‌هاي دست کند از ويژگي هاي منحصربه ‌فرد اين روستا بوده و نگهداري از آن‌ها وظيفه‌اي عمومي براي اهالي روستا و دستگاه‌هاي مرتبط است.
وي همچنين در ادامه ر لزوم ممانعت از تردد خودرو در روستاي صخره اي کندوان تاکيد کرد و گفت: ايجاد پارکينگ در ورودي روستا بايد به يکي از مهم‌ترين سياست‌هاي شوراي راهبردي اين روستا تبديل شود، چراکه با تردد بيش‌ از حد خودروها در اين روستا، بافت تاريخي آن بيش‌تر در معرض آسيب و تخريب قرار مي‌گيرد.

 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان آذربايجان شرقي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر آذربايجان شرقي در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرين خبر آذربايجان شرقي در اينستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today