انتخاب/ فرمانده مرزباني سيستان و بلوچستان از ناکامي قاچاقچيان و کشف ۹۳۶ کيلوگرم انواع مواد مخدر توسط مرزداران هنگ مرزي ميرجاوه خبر داد.

سردار محمد ملاشاهي، فرمانده مرزباني سيستان و بلوچستان در تشريح اين خبر اظهار کرد: در راستاي تشديد برخورد قاطع با هرگونه قاچاق مواد مخدر در طول نوار مرزي، مرزداران اين فرماندهي از فعاليت باند قاچاق مواد مخدر در منطقه مرزي "تگور" شهرستان ميرجاوه مطلع شدند و با برنامه‌ريزي دقيق عملياتي و تشديد اقدامات کنترلي، موضوع را به صورت ويژه در دستور کار خود قرار دادند.
وي افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتي، محل اختفاي قاچاقچيان و محموله مواد مخدر و زمان برنامه‌ريزي شده براي انتقال محموله به عمق کشور مشخص و مرزداران در قالب چندين تيم پوششي و عملياتي منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدايت عملياتي و پشتيباني اطلاعاتي مرزباني استان توانستند، محموله مواد مخدر را کشف کنند.
فرمانده مرزباني سيستان و بلوچستان تصريح کرد: سوداگران مرگ که خود را در محاصره مي‌ديدند و توان مقابله با مأموران را نداشتند، از محل متواري و مرزداران موفق شدند در پاک سازي منطقه ضمن توقيف يک دستگاه خودروي تويوتا، ۹۳۶ کيلوگرم انواع مواد مخدر شامل ۶۳۷ کيلوگرم ترياک و ۲۹۹ کيلوگرم حشيش که به طرز ماهرانه‌اي در داخل خودرو مخفي شده بود را کشف کنند.
ملاشاهي با بيان اينکه شناسايي و دستگيري متهمان اين پرونده در دستور کار اين فرماندهي قرار دارد، خاطرنشان کرد: مجموعه مرزباني با اشراف اطلاعاتي و حضور خود در تمام نقاط مرزي استان اجازه نمي‌دهد قاچاقچيان و مخلان نظم و امنيت در هيچ نقطه‌اي از استان احساس امنيت و آرامش کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سيستان و بلوچستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سيستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today