فارس/ معاون علوم پزشکي ياسوج گفت: در ادارات استان به صورت 92 درصدي رعايت پروتکل‌ها مي‌شود اما در دو جا وضعيت خوبي نداريم.

محمدمهدي بانشي، معاون علوم پزشکي ياسوج از افت رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در استان خبر داد و اظهار کرد: از 87.2 درصد به 85.4 درصد رسيده‌ايم که بخشي از آن به دليل بازگشايي مدارس است.
وي گفت: در ادارات استان به صورت 92 درصدي رعايت پروتکل‌ها مي‌شود که 3 درصد نسبت به قبل رشد داشتيم و در حال حاضر 9 درصد از کشور جلوتريم.
معاون علوم پزشکي ياسوج بيان کرد: در پليس به اضافه 10 به عدد 62.5 درصد هستيم که 4 درصد افت داشته‌ايم در دفاتر پيشخوان 77.5 درصد هستيم در اماکن متبرکه 91.5 درصد رعايت مي‌شود اما همچنان مشکل ما در ايستگاه‌هاي مسافربري درون و برون شهري است.
بانشي افزود: در بانک‌ها 94 درصد رعايت مي‌شود که در کشور 77 درصد است و در مطب‌ها هم با رشد 5 درصدي به 86 درصد رسيده‌ايم.
وي ادامه داد: در پاساژها از 54 به 60 درصد رسيده‌ايم و همچنين يک هزار و 430 مورد از فروشگاه‌هاي موادغذايي و اماکن را بازرسي کرده‌ايم.
معاون علوم پزشکي ياسوج با بيان اين که 219 مورد بازديد از مدارس داشته‌ايم، اظهار کرد: در گندزدايي 60 درصد و در فاصله‌گذاري رعايت 52 درصدي داشته‌ايم.
بانشي گفت: رعايت ماسک زدن در بين دانش‌آموزان 82 درصد و در بين معلمان 92 درصد است و همچنين 100 درصد بوفه‌ها غيرفعال هستند اما متأسفانه خوداظهاري معلمان در سامانه 26 درصد بوده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کهگيلويه و بويراحمد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today