ايرنا/ رييس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني گناباد گفت: با توجه به روند افزايشي ابتلا به کرونا شاهد اوج گيري شيوع اين ويروس در اين شهرستان طي چند روز آينده خواهيم بود.

جواد باذلي، رييس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني گناباد اظهار کرد: از مجموع ۳۵ آزمايش کرونا در گناباد طي يک روز نتيجه ۲۶ آزمايش مثبت بوده که نشان دهنده موج جديد کرونا در اين شهرستان است.
وي ادامه داد: باتوجه به رفت و آمدهاي عمومي، بازگشايي مدارس، فعاليت مجامع عمومي نظير جمعه بازار و امثال آن روند صعودي کرونا در گناباد دوباره آغاز شده است.
رييس دانشگاه علوم پزشکي گناباد گفت: با توجه به قرمز بودن وضعيت اين شهرستان از نظر شيوع کرونا قرار بود مدارس گناباد تا اطلاع ثانوي بازگشايي نشوند و کلاس‌هاي درس به صورت مجازي و غيرحضوري برگزار شود ولي بعد از چند روز مدارس اين شهرستان بر اساس تصميم ستاد مقابله با کرونا فعاليت خود را به صورت حضوري آغاز کردند.
باذلي با ابراز نگراني از افزايش ابتلا به بيماري کوويد۱۹ به دنبال بازگشايي مدارس در گناباد افزود: با توجه به شيوع آنفلوآنزا طي يک ماه آينده وضعيت ابتلا به کرونا در اين شهرستان حادتر مي‌شود.
وي ضمن درخواست از مردم براي رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و فاصله اجتماعي و استفاده از ماسک ادامه داد: کاهش يا افزايش بيماري کوويد۱۹ به رفتار مردم بستگي دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar