رکنا/ امروز بازار آزاد قيمت طلاي ۱۸ عيار هرگرم يک ميليون و ۱۸۷ هزار تومان، قيمت سکه تمام بهار آزادي طرح جديد ۱۲ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان و قيمت دلار ۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان است.

هم اکنون در بازار داخلي قيمت طلاي 18 عيار هر گرم يک ميليون و 187 هزار تومان، قيمت دلار 26 هزار و 400 تومان و قيمت سکه تمام بهار آزادي طرح جديد 12ميليون و 500 هزار تومان و قيمت سکه طرح قديم 11 ميليون و 700 هزار تومان است.
قيمت سکه
همچنين در بازار سبزه‌ميدان، قيمت نيم سکه بهار آزادي 6 ميليون و 280 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادي 3 ميليون و 500 هزار تومان و سکه گرمي يک‌ميليون و 900 هزار تومان تعيين شده است و به فروش مي‌رسد.
قيمت طلاي 18 عيار
قيمت طلاي 18 عيار در هر گرم هم يک ميليون و 187 هزار تومان، قيمت طلاي 24 عيار در هر گرم يک‌ميليون و 583 هزار تومان و هر مثقال طلا 5 ميليون و 142 هزار تومان ارزش‌گذاري شده است.
فعالان بازار، علت اصلي افزايش قيمت طلا و سکه در روزهاي اخير را افزايش چشم گير قيمت ارز مي دانند و مي گويند: از يکي دو روز گذشته تقاضا براي خريد طلاي خام و سکه در بازار افزايش يافته و همين امر موجب افزايش حباب سکه شده است.
قيمت دلار
در بازار آزاد هم‌اکنون قيمت دلار با افزايش نسبت به قيمت هاي پاياني روز کاري قبل 26 هزار و 400 تومان، يورو 30 هزار و 600 تومان و درهم امارات 7 هزار و 210 تومان اعلام شده است.
گفتني است، در ماه‌هاي اخير با تشديد نوسانات ارزي، قيمت دلار رکورد 26 هزار تومان را هم زده بود ولي بعد از مدتي با ورود بانک مرکزي به بازار قيمت‌ها تا کانال 20 هزار تومان هم بازگشت و مدتي نيز در محدوده 22 هزار تومان در نوسان بود. اما از روزهاي گذشته بار ديگر نوسان صعودي در بازار ارز شکل گرفته است و قيمت ارز وارد کانال جديد قيمتي شد.
همزمان با افزايش قيمت ارز در بازار آزاد، صرافي هاي بانکي قيمت خريد و فروش دلار و يورو را افزايش دادند و از ديروز دلار در اين صرافي ها وارد کانال 23 هزار تومان شده ولي در عين حال دلار در بازار آزاد همچنان درحال رکورد زني است و هم اکنون با قيمت حدود 26 هزار و 400 تومان معامله مي شود.
صرافي‌هاي بانک‌ها امروز يکشنبه قيمت دلار را براي فروش به گروه‌هاي هدف با 140 تومان افزايش نسبت به قيمت‌هاي پاياني روز کاري قبل 23 هزار و 300 تومان اعلام کرده‌اند. اين صرافي‌ها دلار را از مردم با قيمت 23 هزار و 200 تومان خريداري مي‌کنند.
طي روز جاري قيمت فروش يورو در صرافي‌هاي بانک‌ها نيز با 140 تومان افزايش نسبت به قيمت‌هاي پاياني روز کاري قبل 27 هزار و 500 تومان اعلام شده است؛ قيمت خريد يورو در اين صرافي‌ها 27 هزار و 400 تومان درج شده است.
اختلاف نرخ ارز در بازار آزاد و صرافي هاي بانکي در روزهاي اخير موجب تشکيل صف هاي طولاني خريد ارز مقابل اين صرافي ها شده بود؛ عده اي به نيت کسب سود حدوداً 4 ميليوني ساعات طولاني در صف خريد ارز مقابل اين صرافي ها منتظر مي ماندند؛ فروش ارز سهميه اي در صرافي هاي بانکي در روزهاي اخير با جنجال هايي همراه بود.
بنابراين، صف‌هاي طولاني و البته جنجال‌برانگيز خريد ارز سهميه‌اي از صرافي‌هاي بانکي واکنش بانک مرکزي را به‌همراه داشت و موجب متوقف‌شدن فروش 2200 دلار ارز سهميه‌اي به هر فرد شد.
باتوجه به تأکيد بانک مرکزي براي تأمين ارز نيازهاي واقعي مشتريان، صرافي هاي بانکي نسبت به تأمين ارز مورد نياز مصارف 24 گانه خدماتي از جمله مسافران، بيماران، دانشجويان و ... اقدام مي کنند و تنها فروش ارز سهميه‌اي با کارت ملي را متوقف کرده اند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان تهران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran