ميزان/ رئيس کل دادگستري استان کرمانشاه از آزادي ٢٠ نفر از محکومين جرايم مالي غير عمد با اقدامات دادگستري اين استان خبر داد.

توسلي زاده، رئيس کل دادگستري استان کرمانشاه با تشريح اقدامات صورت گرفته در راستاي کمک به زندانيان مالي جرايم غير عمد خاصه کساني که بابت عجز از پرداخت مهريه در زندان يه سر مي‌برند، گفت: در دادگستري استان کرمانشاه کارگروهي براي پيگيري موضوع زير نظر حوزه رياست تشکيل و با رايزني‌هاي مختلف توانسته است تاکنون ۲۰ نفر از زندانياني که به خاطر عجز ار پرداخت مهريه در حبس به سر مي‌بردند را آزاد کند.
وي افزود: تماس با شاکيان پرونده و برگزاري جلسات حضوري، درخواست کمک از خيرين، برگزاري جلسات مختلف با قضات درباره موضوع مورد نظر و هماهنگي با مددکاران زندان براي همراهي در ارائه تقاضاي تعديل از جانب زندانيان به دادگاه از جمله اقداماتي بوده است که در اين راستا صورت گرفت.
رييس کل دادگستري کرمانشاه تصريح کرد: بر اساس مذاکره و مکاتباتي که توسط کارگروه با مدير عامل سازمان آرامستان‌هاي استان کرمانشاه صورت گرفت از وي خواسته شد با توجه به شرايط کنوني جامعه که با بيماري منحوس کرونا درگير است و معمولا مجالس ترحيم برگزار نمي‌شود، به خانواده‌هاي متوفيان پيشنهاد داده شود هزينه‌هاي مجالس ترحيم براي آزادي محکومين مالي غير عمد صرف کنند.
توسلي زاده از ديگر اقداماتي که در اين خصوص صورت گرفته را مذاکره و مکاتبه با مدير کل حج و زيارت استان برشمرد و گفت: از وي نيز خواسته شد با تشريح موضوع براي حجاجي که به خاطر بيماري کرونا به سفر معنوي حج مشرف نمي‌شوند هزينه‌هاي خود را صرف اين امر خداپسندانه کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today