فارس/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد گفت: در هفته اول و دوم شهريورماه ميزان شيوع و تلفات ويروس کرونا در چهارمحال و بختياري افزايش چشمگيري داشت که در ميزان مرگ و مير در رده سوم کشوري و در ميزان بروز رتبه هفتم را در کشور داريم.

مجيد شيراني، رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد صبح امروز در جلسه ستاد استاني مبارزه با ويروس کرونا گفت:  شيوع ويروس کرونا در دنيا همچنان سير افزايشي دارد و در کشورهاي مديترانه شرقي، ايران در صدر شيوع اين ويروس منحوس است.
رئيس دانشگاه علوم‌پزشکي شهرکرد ادامه داد: در هفته اول و دوم شهريورماه ميزان شيوع و تلفات ويروس کرونا در چهارمحال و بختياري افزايش چشمگيري داشت که در ميزان مرگ و مير در رده سوم کشوري و در ميزان بروز رتبه هفتم را در کشور داريم.
وي با اشاره به وضعيت استان‌هاي همجوار از نظر شيوع ويروس کرونا تصريح کرد: در حال حاضر ديگر هيچ ابزار محدوديتي نداريم و مردم بايد خود خطر اين ويروس را درک و در رعايت موارد بهداشتي ذکر شده تلاش کنند.
شيراني خاطرنشان کرد: کل موارد مثبت در چهارمحال و بختياري تا کنون به  6 هزار و 715 نفر رسيده است و ما روزانه حدود 100 بيمار سرپايي مبتلا به کرونا را شناسايي مي‌کنيم که آمار بالايي است و بايد براي افزايش رعايت موارد بهداشتي توسط مردم به هر نحوي که مي‌توانيم همت کنيم.
وي خاطرنشان کرد: در حال حاضر بالاترين درصد گرفتاري به ويروس کرونا در شهرستان شهرکرد صورت گرفته و بعد از آن شهرستان‎‌هاي بن، بروجن و فارسان بيشترين ميزان ابتلا را در هفته‌ اخير داشته‌اند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد تاکيد کرد: بايد با بيماراني که قرنطينه را رعايت نمي‌کنند و به راحتي در مجامع حاضر مي‌شوند برخورد جدي صورت پذيرد.
وي با اشاره با اقامه نماز جمعه خاطرنشان کرد: طبق مصوبه ستاد ملي مبارزه با ويروس کرونا در شهرستان‌هايي که داراي وضعيت قرمز هستند نبايد نماز جمعه برگزار شود که لازم است اين موضوع نيز در استان تعيين تکليف شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان چهارمحال و بختياري را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday