فارس/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان گفت: شمار فوتي‌هاي کرونا در کردستان به 450 نفر رسيد.

فرزين رضاعي، رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان اظهار کرد: 22 بيمار جديد مبتلا به کرونا ويروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسايي شده است.
وي خاطرنشان کرد: در حال حاضر 126 بيمار مبتلا به کرونا در بيمارستان‌هاي استان بستري هستند.
رضاعي به آمار بستري شدگان به تفکيک شهرستان‌هاي استان اشاره کرد و گفت: 65 بيمار کرونايي در سنندج، 20 بيمار در سقز، 5 بيمار در مريوان، 11 بيمار در قروه، 8 بيمار در بيجار، 8 بيمار در کامياران، 3 بيمار در ديواندره و 6 بيمار در بانه بستري هستند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان تصريح کرد: حال  31 بيمار مبتلا به کرونا در استان وخيم و در بخش ويژه (آي سي يو) بستري هستند.
وي از مرگ يک بيمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و افزود: آمار فوت شدگان بر اثر بيماري کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون 450 نفر بوده است.
به گفته رضاعي، از زمان شيوع اين ويروس تا کنون 159 نفر در سنندج، 85 نفر در سقز، 39 نفر در قروه، 38 نفر در کامياران، 33 نفر در بانه، 33 نفر در ديواندره، 27 نفر در بيجار، 26  نفر در مريوان و 10 نفر در دهگلان بر اثر ابتلا به اين ويروس جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتي و با رعايت دستورالعمل هاي مرتبط دفن شده‌اند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاري اجتماعي، استفاده از ماسک، شست‌وشوي مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجراي اصول بهداشتي و قرنطينگي را تا قطع زنجيره اين ويروس مهلک رعايت کنيد در غير اين صورت افزايش تعداد زياد مبتلايان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهيم بود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کردستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online