ايسنا/ رئيس جامعه هتلداران استان اردبيل از تعطيلي قريب الوقوع هتل لاله سرعين و آبدرماني سبلان به دنبال تصميمات شتابزده شرکت توسعه گردشگري ايران خبر داد.

جعفر بذري، رئيس جامعه هتلداران استان اردبيل با اشاره به اينکه هتل لاله و آبدرماني سبلان برندهاي بزرگ گردشگري استان و حتي کشور هستند، خاطرنشان کرد: با تعطيلي بدون برنامه اين دو مکان گردشگري و اقامتي بدنه گردشگري و اقتصاد سرعين آسيب جدي خواهد ديد چرا که هتل لاله سرعين جزو بهترين مکان هاي گردشگري در اين منطقه است که ميهمانان بسياري را به دليل دارا بودن امتيازات ويژه پذيرش مي کند.
رئيس جامعه هتلداران استان اردبيل گفت: با تعطيلي هتل لاله و آب درماني سبلان، عملاً نشان هاي تجاري و گردشگري شهر سرعين ازبين خواهد رفت و ۱۲۰ نفر نيروي انساني شاغل در اين مجموعه به خيل بيکاران افزوده مي شود.
وي ادامه داد: قطعا به دنبال تعطيلي اين دو مجتمع در اردبيل ساير مکان هاي گردشگري و توريست پذير وابسته به شرکت توسعه گردشگري طعم تلخ رکود و تعطيلي را خواهند چشيد که در اين وضعيت بحران اقتصادي کشور اصلا اقدامي شايسته به نظر نمي رسد.
رئيس جامعه هتلداران استان اردبيل به ورود شوراي تامين شهرستان سرعين به اين موضوع اشاره کرد و افزود: هفته گذشته در جلسه شوراي تامين شهرستان تعطيلي اين دو واحد مورد بررسي قرار گرفت که اميدواريم با ترتيب اثر دادن به مصوبات اين شورا جلوي روند تعطيلي اين مکان هاي مهم و حياتي گردشگري گرفته شود.
بذري از مجمع نمايندگان استان اردبيل خواست؛ با ورود عالمانه به اين موضوع جلوي خسران به صنعت گردشگري استان را بگيرند و ۱۲۰ نفر نيروي انساني اين هتل و آبدرماني که يک برند در کشور هست، همچنان به شغل خود ادامه دهند.
بذري تحريم هاي ظالمانه دشمنان را از يک سو و شيوع ويروس کرونا را از سوي ديگر از عوامل اصلي رکود اقتصادي در کشور و به ويژه سرعين اعلام کرد و گفت: با اين تصميمات غير منطقي در اين برهه زماني به جاي مديريت و برنامه ريزي مناسب اقدام به خود تحريمي مي کنيم که اولين و مهمترين ضربه آن را از لحاظ فکري و سياسي اهالي شهر سرعين استان اردبيل و کشور خواهد خورد.
وي ادامه داد: دولت در اين برهه حساس به جاي چنين اقدامات شتابزده بهتر است زيرساخت هاي توسعه اقتصادي را در استان ها تقويت و دنبال کند.
رئيس جامعه هتلداران استان اردبيل بيان کرد: سرعين بيشترين آسيب را از بحث شيوع کرونا متحمل شده و بعد نظر مي رسد تعطيلي اين دو واحد آخرين ميخي خواهد بود که بر تابوت گردشگري منطقه کوبيده مي شود.
بذري اظهار کرد: به رغم شرايط نامساعد اقتصادي حاصل از تحريم و شيوع کرونا هيچ يک از واحدها و آبدرماني هاي سرعين تعديل نيرو نداشتند و با تمام توان در پرداخت حق و حقوق پرسنل خود اقدام کرده اند.
وي خاطرنشان کرد: تعطيلي هتل لاله سرعين و آبدرماني سبلان به بهانه نذاشتن صرفه اقتصادي و رکود اصلا بهانه مناسبي نيست و شرکت توسعه گردشگري ايران بايد در اين مورد تجديدنظر کند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اردبيل را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اردبيل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today