باشگاه خبرنگاران/ مديرکل بهزيستي استان سمنان گفت: طرح پيشگيري از تنبلي چشم ويژه کودکان سه تا ۶ ساله در اين استان تا پانزدهم مهر ادامه دارد.

عليرضا ايزدپور مديرکل بهزيستي استان سمنان گفت: طرح پيشگيري از تنبلي چشم سال‌هاي گذشته در آبان ماه اجرا مي‌شد، اما امسال به دليل شيوع کرونا اين طرح پانزدهم تير آغاز شد و تا پانزدهم مهر ادامه دارد.
وي افزود: طرح پيشگيري از تنبلي چشم در ۱۱ پايگاه دائم بهزيستي استان با رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي در حال اجراست و نگراني براي حضور بچه‌ها در اين پايگاه‌ها وجود ندارد.
مديرکل بهزيستي استان سمنان ادامه داد: سال‌هاي گذشته طرح پيشگيري از تنبلي چشم کودکان به روش E چارت انجام شد، امسال به منظور حفظ سلامت کودکان به دليل شيوع کرونا تنها با استفاده از دستگاه‌هاي مخصوص انجام مي‌شود.
ايزدپور تصريح کرد: والدين به منظور پرهيز از اجتماع در مراکز بينايي سنجي به دليل شيوع کرونا و رعايت دستورالعمل بهداشتي براي حفظ سلامتي، از قبل نوبت بگيرند و حتما با ماسک در پايگاه حضور يابند.
وي بيان کرد: سال گذشته ۲۴ هزار و ۲۸ کودک در طرح پيشگيري از تنبلي چشم در استان سمنان مورد سنجش قرار گرفتند که از اين تعداد ۲ هزار و ۷۶ نفر به چشم پزشک معرفي شدند.
مديرکل بهزيستي استان سمنان گفت: از مجموع ۲ هزار و ۷۶ کودکي که در استان سمنان سال گذشته در طرح پيشگيري از تنبلي چشم براي بررسي دقيق به چشم پزشک معرفي شدند يکهزار و ۷۷۰ داراي مشکل بودند.
ايزدپور افزود: سن طلايي درمان و مداخله در تنبلي چشم، زير ۸ سالگي است و طرح غربالگري تنبلي چشم براي کودکان ۳ تا ۶ ساله انجام مي‌شود، تا فرصت کافي براي درمان وجود داشته باشد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سمنان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرين خبر سمنان در اينستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today