ايرنا/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکي دزفول گفت: در حال حاضر وضعيت کرونا در شوش نارنجي و در دزفول زرد است.

علي قميشي، سرپرست دانشگاه علوم پزشکي دزفول اعلام کرد: تعداد بيماران بستري در شوش بيشتر از دزفول و تعداد بيماران بستري در  گتوند کمتر از شوش و دزفول است. 
وي با بيان اينکه پيک سنگيني از بيماري کوويد ۱۹ را در استان و شمال خوزستان گذرانده‌ايم، افزود: از ۲ هفته پيش نيز آرام آرام شيب موارد بستري و مراجعه به اورژانس‌هاي شمال خوزستان افزايش يافته است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکي دزفول گفت: درصورت رعايت نکردن پروتکل‌هاي بهداشتي احتمال همه گيري بيماري وجود دارد اما در حال حاضر در وضعيت هشدار بالا نيستيم.
وي افزود: اطلاع رساني، نظارت بر مکان‌هاي مختلف و آماده سازي فضاي بستري و وفور دارو و تجهيزات انجام و تدابير لازم براي مواجهه با بدترين حالت جهت خدمات رساني به مردم در نظر گرفته شده است.
قميشي گفت: با افزايش ابتلاي افراد به کرونا، تعداد افراد بستري از تعداد خروجي بيمارستان‌ها بيشتر مي‌شود لذا بايد فضاهاي بستري افزايش يابند تا با فواصل بيشتر به بيماران خدمات رساني کرد.
وي افزود: بايد با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي، ابتلا را در جامعه کاهش دهيم تا همه گيري انفجاري نداشته باشيم.
قميشي گفت: اگر دستورالعمل‌هاي بهداشتي و برخي اقدامات از قبيل غيرحضوري کردن مدارس و جلوگيري از حضور در تجمعات را رعايت کنيم چرخه ويروس در جامعه کاهش و شاهد پيک شديد کرونا نخواهيم بود.
 
  
  

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today