پليس فتا/ رييس پليس فتا کرمانشاه از شناسايي و دستگيري گرداننده کانال غيراخلاقي خبرداد و گفت: برابر قانون جرائم رايانه‌اي، هرکس محتويات مستهجن را توليد، ارسال يا منتشر کند، به حبس و جزاي نقدي و يا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

سرهنگ علي کريمي، رئيس‌ پليس فتا استان‌ کرمانشاه در تشريح اين‌ خبر گفت: در پي رصدهاي صورت گرفته توسط کارشناسان پليس فتا در شبکه‌ها‌ي اجتماعي، کانالي مشاهده شد که سازنده آن اقدام به ارسال محتويات مستهجن و مبتذل مي‌کرد.
وي  ادامه داد: کارشناسان پليس فتا با انجام اقدامات مربوطه وتحليل مستندات جمع‌آوري شده و با بررسي اطلاعاتي و تخصصي مديراصلي کانال را شناسايي و در نهايت طي  يک اقدام پليسي با هماهنگي مقام قضائي دستگير کردند.
اين مقام انتظامي ‌ادامه داد: متهم در ابتدا منکر بزه انتسابي شد، ولي با مشاهده ادله و مستندات مربوطه اتهام وارده را پذيرفت و از کار خود اظهار ندامت و پشيماني کرد. در نهايت متهم به همراه پرونده جهت سيرمراحل قانوني خود به دادسرا معرفي شد.
اين مقام مسئول با بيان هشدار به کاربران گفت: برابر قانون جرائم رايانه‌اي، هرکس به وسيله سامانه‌هاي رايانه‌اي يا مخابراتي يا حامل‌هاي داده محتويات مستهجن را منتشر، توزيع يا معامله کند يا به قصد تجارت يا افساد توليد يا ذخيره يا نگهداري کند، به حبس از نود و يک روز تا دو سال يا جزاي نقدي از پنج ميليون(۵.۰۰۰.۰۰۰) ريال تا چهل ميليون(۴۰.۰۰۰.۰۰۰) ريال يا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
سرهنگ کريمي در ادامه به کاربران فضاي مجازي به خصوص خانواده ها توصيه کرد: متأسفانه صفحات غيراخلاقي فعال در فضاي مجازي مي‌‌تواند ويروسي براي تخريب شخصيت جوانان و نوجوانان هستند که اگر والدين بر عملکرد سايبري فرزندان خود نظارتي نداشته باشند ممکن است به اين ويروس آلوده شوند.
رئيس پليس فتا کرمانشاه گفت: والدين مي توانند از نرم افزارهاي کنترل فرزندان که در سايت هاي معتبر موجود است استفاده کنند همچنين در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک آن را از طريق سايت پليس فتا به آدرس اينترنتي www.cyberpolice.ir و گزينه تماس با ما بخش مرکز فوريت‌هاي سايبري اعلام کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today