شهرآرا آنلاين/ يک متخصص بيماري‌هاي عفوني درباره احتمال همزماني آنفلوانزا و کرونا توضيح داد و گفت: کودکان زير ۷ سال بايد واکسن آنفلوانزا تزريق کنند.

شروين شکوهي، متخصص عفوني، درباره علائم کودکان با جهش هاي مختلف ويروس کرونا  اظهار کرد: کودکان نسبت به بزرگسالان بيشتر بي علامت هستند و اگر ناقلان خطرناکي محسوب مي‌شوند به دليل اين است که نمي‌دانند به کرونا مبتلا شده اند تا بتوانند خودشان را از ديگران دور نگه دارند.
او افزود: يک درصدي از کودکان هم به دليل نداشتن علامت برخي افراد به کرونا مبتلا مي‌شوند، بايد توجه داشت زماني که تعداد مبتلايان زياد شود، تعداد کودکان مبتلا هم بيشتر خواهد شد.
او گفت: با شروع فصل پاييز و شيوع بيماري آنفلوآنزا وضعيت خطرناک تر خواهد شد زيرا نمي دانيم زماني که ويروس ناشناخته کرونا با آنفلوانزا همراه شود، چه شرايطي را ايجاد خواهد کرد. به همين دليل در حال حاضر افراد داراي بيماري هاي خاص به خصوص کساني که احتمال مبتلا شدن آن ها  به بيماري آنفلوآنزا زياد است بايد واکسن آن را به موقع بزنند.
شکوهي افزود: کودکان زير ۷ سال(۶ ماهه تا ۷ سال) گروه پرخطر محسوب مي‌شوند و بايد واکسن بزنند.
شکوهي با اشاره به خستگي کادر درمان خسته اظهار کرد: بسياري  از پزشکان نياز دارند که مدتي استراحت ونفس تازه کنند تا بتوانند با انرژي بيشتري براي روز‌هاي آتي خودشان را آماده کنند.اگر تعداد بيماران همين طور افزايش پيدا کند حتما کادر درمان فرسوده خواهند شد همچنين احتمال استهلاک و خرابي دستگاه ها هم وجود دارد و ممکن است زمان کافي براي  براي ترميم و توليد دستگاه‌ها وجود نداشته باشد و ما شاهد از دست رفتن عزيزانمان باشيم.