ايرنا/ معاون بهداشتي دانشگاه علوم‌پزشکي استان زنجان گفت: از ابتداي شيوع ويروس کرونا تاکنون ۱۰ هزارو ۴۹۸ نفر در بيمارستان‌هاي استان بستري شده‌اند که از اين تعداد تست کروناي سه هزارو ۴۵۹ نفر، معادل ۳۳ درصد مثبت اعلام شده است.

دکتر محمدرضا صائيني معاون بهداشتي دانشگاه علوم‌پزشکي استان زنجان افزود: بر اين اساس از زمان شيوع ويروس کرونا تاکنون در اين استان ۸۴ هزارو ۶۸۹ نفر به مراکز ۱۶ ساعته کوويد - ۱۹ در استان مراجعه و خدمت دريافت کرده و به صورت سرپايي درمان شده‌اند.
وي اضافه کرد: طي اين بازه زماني حدود ۴۶ هزارو ۷۲۳ نفر به صورت سرپايي به لحاظ ابتلا به ويروس کروناي در استان آزمايش شده‌اند که از اين تعداد تست کروناي ۱۴ هزارو ۲۴۷ نفر  معادل ۳۰ درصد مراجعه‌کنندگان سرپايي مثبت اعلام شده است.
اين مسئوول در خصوص وضعيت شهرستان‌هاي استان زنجان به لحاظ بيماري کوويد-۱۹ نيز گفت: نشانه هاي موجود حاکي از افزايش اين بيماري در همه شهرستان‌هاي استان است، به ويژه اين مهم در شهرستان‌هاي ابهر، خرم‌دره، زنجان و سلطانيه کاملا مشهود است.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم‌پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني استان زنجان ادامه داد: شهرستان‌هاي ايجرود و طارم در وضعيت سفيد، شهرستان‌هاي زنجان و سلطانيه در وضعيت نارنجي، شهرستان‌هاي خدابنده و ماهنشان در وضعيت زرد و شهرستان‌هاي ابهر و خرم‌دره نيز در وضعيت قرمز کرونايي قرار دارند.
وي تاکيد کرد: عموم مردم همچنان بايد بيش از گذشته بيماري کوويد- ۱۹ را جدي بگيرند چرا که ترسيم آينده اين بيماري به رفتار مردم بستگي دارد و در اين ميان هرچه دقيق‌تر و مسؤوليت پذيرتر در قبال پيشگيري از اين بيماري ظاهر شويم، آينده بهتري در انتظارمان خواهد بود.
اين مسؤول خاطر نشان کرد: ويروس کرونا بسيار هوشمند است و با هر کسي که وارد قلمرو آن شود، برخورد مي‌کند.
به گفته صائيني، هم اکنون ميزان ايمني زنجاني‌ها در برابر بيماري کرونا در حال بررسي است که به زودي اطلاع‌رساني خواهد شد.
سخنگوي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با بيان اينکه خوشبختانه تاکنون ۳۴۶ هزارو ۲۴۲ نفر از بيماران، بهبود يافته يا از بيمارستان‌ها ترخيص شده‌اند گفت: همچنين سه هزار و ۷۹۱ نفر از بيماران مبتلا به کوويد- ۱۹ در وضعيت شديد اين بيماري تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون سه ميليون و ۵۵۹ هزارو ۵۶۵ آزمايش تشخيص کوويد-۱۹ در کشور انجام شده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان زنجان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرين خبر زنجان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today