آخرين خبر/ مديرعامل آب منطقه اي آذربايجان‌شرقي از تعيين تکليف چاه‌هاي حفر شده قبل از سال ۱۳۸۵ خبر داد و گفت: حدود ۱۳ هزار حلقه چاه غيرمجاز در استان شناسايي شده که از اين تعداد براي حدود پنج هزار و ۵۰۰ حلقه چاه کارشناسي شده، مجوز پروانه بهره برداري صادر شده است.

يوسف غفارزاده، مدير عامل آب منطقه اي آذربايجان شرقي از مسدود کردن چاه هاي غيرمجاز، نصب کنتور هوشمند براي چاه هاي کشاورزي، اجراي روش هاي نوين آبياري و کاستن حقابه ۵۰ درصدي آب صنايع به منظور جبران کمبود آب شرب تبريز و جلوگيري از قطع آب به عنوان برخي از اقدامات اين شرکت در راستاي صرفه جويي در مصرف آب ياد کرد.
وي با اشاره به آخرين وضعيت بارش ها در استان، از کاهش ۱۴.۵ درصدي بارش ها نسبت به سال قبل خبر داد و افزود: امسال ۳۲۵ ميلي متر بارش در استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴.۵ درصد کاهش نشان مي دهد.
مديرعامل آب منطقه اي آذربايجان شرقي همچنين در خصوص تامين آب شرب صنايع، گفت: آب شرب صنايعي که از سال هاي قبل از شبکه آب تبريز تامين مي شد با توجه به وضعيت بحراني آب تبريز، قرار شد از ساير منابع تهيه شود.
غفارزاده ادامه داد: امسال ۴۰۰ ليتر بر ثانيه آب کارخانه ها را تعديل کرديم و ۵۰ درصد آب پتروشيمي و پالايشگاه ها را به آب شرب تبريز اضافه کرديم.
وي با اشاره به وضعيت آب هاي زيرزميني دشت هاي استان، گفت: به جز چهار دشت مرند، شبستر، تبريز و تسوج که منفي هستند بقيه دشت ها با همکاري کشاورزان از نظر منابع آبي زيرزميني مثبت هستند.
وي از تهيه برنامه سازگاري براي کم آبي استان با مشارکت تمام دستگاه هاي اجرايي از يک سال پيش خبر داد و افزود: اين طرح با حضور استاندار آذربايجان شرقي در شوراي عالي آب مطرح مي شود و يک برنامه دراز مدت و مفيد براي مصرف بهينه آب در استان است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان آذربايجان شرقي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر آذربايجان شرقي در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرين خبر آذربايجان شرقي در اينستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today