ميزان/ يک کارشناس سازمان هواشناسي به تشريح آخرين وضعيت آب و هوايي در سراسر مناطق کشور پرداخت.

کبري رفيعي ارشناس سازمان هواشناسي به تشريح آخرين وضعيت آب و هوايي در سراسر مناطق کشور پرداخت و گفت: امروز و فردا در بخش‌هايي از استان گيلان، اردبيل، آذربايجان غربي و ارتفاعات غرب مازندران بارش باران را خواهيم که در اين مدت ميزان بارش‌ها در غرب گيلان از شدت بيشتري برخوردار است.
وي ادامه داد: روز پنج‌شنبه بارش‌ها در بخش‌هايي از استان گيلان، اردبيل، دامنه و ارتفاعات مازندران، ارتفاعات غرب سمنان و ارتفاعات شرق تهران بارش باران همراه با رعد و برق و رگبار روبه‌رو هستيم.
اين کارشناس سازمان هواشناسي تصريح کرد: روز جمعه در کل کشور جوي آرام و پايدار را خواهيم داشت، اما روز شنبه بازهم در بخش‌هايي از گيلان، اردبيل و ارتفاعات غرب مازندران بارش‌ها ادامه خواهد داشت.
رفيعي خاطرنشان کرد: از نظر شرايط دمايي روز چهارشنبه و پنج شنبه دماي هوا در سواحل درياي خزر و استان اردبيل کاهش پيدا مي‌کند که اين کاهش ۴ درجه‌اي خواهد بود.
وي ادامه داد: از امروز تا پايان هفته پديده غالب در شرق و جنوب شرقي کشورمان به ويژه در شمال سيستان و بلوچستان، شرق کرمان و شرق هرمزگان وزش شديد باد خواهد بود که اين مساله با خيزش گرد و خاک هم همراه خواهد بود.
رفيعي تصريح کرد: درياي خزر نيز و از فردا چهارشنبه تا آخر هفته مواج و متلاطم پيش‌بيني شده است.
وي تصريح کرد: تهران امروز با آسماني صاف تا کمي ابري و وزش باد همراه خواهد بود که اين شرايط جوي فردا نيز به همين صورت تدوام دارد.
اين کارشناس سازمان هواشناسي خاطرنشان کرد: حداکثر دماي تهران امروز به ۳۰ درجه سانتيگراد و حداقل دماي تهران به ۲۰ درجه سانتيگراد مي‌رسد در روز‌هاي آينده با کاهش نسبي دما هوا همراه است.