ايسنا/ رئيس سازمان اورژانس يزد با بيان اين‌ که در سال گذشته حدود ۷۰ هزار مأموريت امدادي در اين استان انجام شده است،‌ گفت: حوادث ترافيکي بيشترين سهم از مأموريت‌هاي اورژانس در استان يزد را به خود اختصاص داده است.

دکتر احمد دهقان، رئيس سازمان اورژانس يزد در نشست خبري که به منظور بزرگداشت ۲۶ شهريور، فرا رسيدن روز ملي فوريت‌هاي پزشکي برگزار شد، با بيان اين‌که از دو سال پيش با مصوبه مجلس شوراي اسلامي مرکز فوريت‌هاي پزشکي به عنوان سازمان مستقل اورژانس فعاليت خود را در سطح کشور تشديد کرده است،‌اظهار کرد: در حال حاضر ۵۶ پايگاه امدادي اورژانس در سطح استان فعاليت دارند که از اين تعداد ۲۵ پايگاه شهري و ۳۱ پايگاه جاده‌اي هستند.
وي با اشاره به اين‌که بر اساس برنامه ششم توسعه کشور پايگاه‌هاي اورژانس استان يزد بايد به ۹۰ پايگاه افزايش يابند، افزود: طبق اين برنامه‌ريزي قرار است، ۱۴ پايگاه شهري و ۲۱ پايگاه جاده‌اي به سازمان اورژانس استان يزد اضافه شوند.
رئيس سازمان اورژانس استان يزد با بيان اين‌که ۹۰ درصد پايگاه‌هاي جديد سازمان اورژانس در اين استان با مشارکت خيرين در حال ساخت هستند، گفت: خوشبختانه دستگاه‌هاي مرتبط با حوزه زمين و اراضي ملي در استان همکاري و تعامل خوبي در خصوص واگذاري زمين با اين سازمان داشتند.
دهقان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ظرفيت عملياتي نيروهاي اين سازمان، تصريح کرد: در حال حاضر زمان رسيدن بر بالين بيمار در شهرهاي استان يزد ۷ دقيقه و در جاده‌ها بين ۱۲تا ۱۵ دقيقه است که طبق استانداردهاي کشوري اين تايم مراجعه مطلوب و قابل قبول است.
اين مسئول با بيان اين‌که حوادث ترافيکي بيشترين ميزان مراجعه به اورژانس است، گفت:‌ در حال حاضر ۹۸ درصد حوادث ترافيکي استان يزد توسط اين سازمان پوشش داده ‌مي‌شود.
وي با بيان اين‌که خدمات تخصصي و درماني سازمان اورژانس از محل حادثه آغاز مي‌شود، تأکيد کرد: روزانه حدود ۱۱۰ مورد انتقال بين بيمارستاني توسط سازمان اورژانس در استان يزد انجام مي‌شود.
رئيس سازمان اورژانس استان يزد در ادامه بيماران قلبي عروقي و حوادث ترافيکي را بيشترين آمار خدمات اين سازمان طي يک سال گذشته دانست و بيان کرد:‌ سقوط، سوختگي و مسمويت به ويژه با گاز منواکسيدکربن از ديگر حوادث زياد در استان يزد است.
دهقان افزود:‌ در سال گذشته حدود ۷۰ هزار مأموريت توسط سازمان اورژانس در استان يزد انجام شده که در اين خصوص ۶۶ هزار نفر منتقل شدند.
اين مسئول خاطرنشان کرد: از تعداد کل مأموريت هاي انجام شده در سال گذشته ۱۸ هزار مورد حوادث ترافيکي بودند که متأسفانه منجر به فوت ۱۶۱ نفر از بيماران اين حوادث شده است.
وي در پايان با بيان اين‌که ارائه خدمات مشاوره‌اي به روزانه ۵۰۰ نفر را از ديگر خدمات سازمان اورژانس استان يزد دانست و خاطرنشان‌کرد: آمار مزاحمت‌هاي تلفني سازمان اورژانس استان يزد در سال گذشته ۱۱ درصد بوده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان يزد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر يزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today