ايسنا/ امام جمعه ابهر گفت: حوزه علميه ابهر فردا افتتاح مي‌شود.

حجت‌الاسلام جعفر رحيمي امام جمعه ابهر  اظهار کرد: در حال حاضر حوزه علميه خواهران اين شهرستان در فضايي به مساحت دو هزار و ۵۰۰ متر مربع با ۱۵۰ طلبه در حال فعاليت است و اين در شرايطي بود که حوزه برادران ابهر نيز در سال ۹۰ در زميني به مساحت ۵ هزار متر مربع با ۹۵۰۰ متر زيربنا کلنگ‌زني شد.
وي با اشاره به اينکه حوزه علميه برادران ابهر در چهار طبقه بنا شده است، افزود: هر طبقه داراي خوابگاه و حجره، کلاس درس و سالن‌هاي متعدد است. همچنين ۱۵ واحد استادسرا در دو حوزه علميه خواهران و برادران ابهر احداث شده است که ۸ واحد استادسرا مربوط به حوزه برادران و هفت واحد هم در حوزه خواهران بنا شده است.
امام جمعه ابهر از افتتاح حوزه علميه برادران ابهر در روز چهارشنبه(۲۶ شهريور) خبر داد و اضافه کرد: سخنران مراسم آيت‌الله صديقي بوده و در ادامه پيام صوتي و تصويري علامه جوادي آملي نيز پخش خواهد شد.
وي افزود: در حال حاضر ۱۱۰ طلبه در اين حوزه مشغول فعاليت هستند که با آغاز به کار حوزه در فضاي جديد، در سال‌هاي آينده شاهد افزايش حضور طلاب و برگزاري کلاس‌هاي تخصصي خواهيم بود.
امام جمعه ابهر با اشاره به اينکه در دوران کرونا از حوزه ابهر به‌عنوان نقاهتگاه استفاده شد که بيش از ۴۰۰ نفر در اين بخش پذيرش شدند، گفت: زمين حوزه علميه ابهر توسط شورا و شهرداري تهيه شده و بخش زيادي از هزينه آن را مردم خير ابهر تقبل کرده‌اند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان زنجان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرين خبر زنجان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today