ميزان/ استاندار خوزستان با بيان اينکه متاسفانه تعداد بيماران سرپايي و بستري مبتلا به کرونا در استان در حال افزايش است، گفت: ميزان رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي دراستان خوزستان ۶۰ درصد است.

غلامرضا شريعتي، استاندار خوزستان با اشاره به آخرين وضعيت ابتلاء به کرونا در استان خوزستان همزمان با آغاز بازگشايي مدارس اظهار داشت: متاسفانه تعداد بيماران سرپايي و بستري مبتلا به کرونا در استان خوزستان در حال افزايش است لذا از شهروندان مي‌خواهيم جهت عدم ورود به وضعيت قرمز دستورالعمل‌هاي بهداشتي را رعايت کنند.
وي با تاکيد براينکه تنها راه مهار اين بيماري همه‌گير دوري از حضور در تجمعات و رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي است، افزود: براساس بررسي‌هاي صورت گرفته حدود ۷.۵ درصد بيماران بستري به مسافرت رفته و بيش از ۲۰ درصد بيماران هم در تجمعات خانوادگي و فاميلي شرکت کرده بودند. در تعطيلات اخير شاهد افزايش آمار تعداد مبتلايان بوديم. 
شريعتي تصريح کرد: ميزان رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي دراستان خوزستان ۶۰ درصد است که بايد به رقمي بيش از اين افزايش يابد. خصوصا با آغاز سال تحصيلي جديد خودمراقبتي‌ها و عدم حضور در مکان‌هاي پرتردد بايد پررنگ‌تر شود.
استاندار خوزستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي در مدارس عنوان کرد: در شهرستان‌هاي استان، فرمانداران به صورت سرزده وضعيت مدارس را رصد مي‌کنند. نظارت و رصد بر رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي تنها محدود به مدارس نمي‌شود و ادارات، اصناف و همه مشاغل و مکان‌هاي عمومي نيز رصد و پايش مي‌شوند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today