يزد فردا/ رئيس سازمان اورژانس يزد گفت: مشکلات قلبي عروقي و حوادث ترافيکي، عمده‌ترين مأموريت‌هاي اورژانس يزد را به خود اختصاص داده‌اند.

احمد دهقان، رئيس سازمان اورژانس يزد در آستانه‌ي روز ملي فوريت‌هاي پزشکي در جمع اصحاب رسانه، گفت: در سال گذشته ۷۰ هزار مأموريت توسط نيروهاي اورژانس در استان انجام‌شده است که ۶۶ هزار نفر به طرق مختلف توسط اورژانس پيش بيمارستاني به مراکز درماني منتقل‌شده‌اند‌.
رئيس سازمان اورژانس يزد افزود: در يک سال گذشته بيماري‌هاي قلبي عروقي و حوادث ترافيکي عمده‌ترين مأموريت اورژانس بوده است.
وي ادامه داد: در سال گذشته ۱۸ هزار مأموريت مربوط به حوادث ترافيکي به اورژانس استان گزارش‌شده است که ۱۶۱ نفر در اين حوادث جان خود را ازدست‌داده‌اند.
رئيس سازمان اورژانس استان تصريح کرد: هم‌چنين حادثه سقوط از ارتفاع، مسموميت با گاز منواکسيد کربن، مسموميت با الکل، غرق‌شدگي و مسموميت‌هاي دارويي در رتبه‌هاي بعدي قرار داشته‌اند.
دهقان خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲۰ نفر از هم استاني‌ها به دليل مسموميت با گاز مونواکسيد کربن، ۹ نفر به دليل مسموميت با الکل و ۲۰ نفر به دليل غرق شدن در استخرهاي کشاورزي جان خود را ازدست‌داده‌اند.
وي با اشاره به مأموريت بالگرد اورژانس هوايي به مناطق ييلاقي، صعب‌العبور و دوردست افزود: در سال گذشته ۱۹۰ مورد درخواست امداد هوايي به اين مرکز گزارش‌شده است که عمدتاً مربوط به حوادث ترافيکي و مشکلات قلبي عروقي بوده است.
رئيس سازمان اورژانس استان تأکيد کرد: در حال حاضر 100 نقطه در استان جهت فرود بالگرد اورژانس هوايي آماده‌شده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان يزد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر يزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today