ايرنا/ سرپرست فرمانداري بروجرد گفت: مقدمات ايجاد يک بخش جديد در شهرستان در طرح تقسيمات کشوري فراهم شده است.

احمد گودرزيان، سرپرست فرمانداري بروجرد روز سه شنبه افزود: شهرستان ۳۵۰ هزار نفري بروجرد داراي ۲بخش مرکزي و اشترينان است که بخش مرکزي با  ۱۵۰ روستاي بزرگ و کوچک مديريت آن در قالب يک بخشداري انجام مي شود.
وي اظهار داشت: مراحل اداري تفکيک بخش مرکزي به ۲ بخش مجزا انجام و براي تصويب در هيات دولت ارسال شده و با پيگيري‌هاي صورت گرفته به زودي اين مهم محقق مي شود.
گودرزيان بيان کرد: درصورت تصويب اين طرح از سوي هيات دولت بخش شيروان به عنوان سومين بخش اين شهرستان تعيين خواهد شد.
وي اضافه کرد: در صورتي که دهستان شيروان به بخش تبديل شود مديريت حدود ۵۰ روستاي بخش مرکزي با ۳۰هزار نفر جمعيت به اين بخش واگذار خواهد شد.
سرپرست فرمانداري بروجرد ادامه داد: بخش مرکزي با جمعيت ۶۲ هزار جمعيت داراي چهار دهستان است و با توجه به جمعيت بالا پتانسيل تبديل شدن به ۲ بخش را دارد.
گودرزيان اظهار داشت: ۹۲ دهيار در بخش مرکزي فعاليت دارند که ۱۰ نفر آنان زن هستند.
سرپرست فرمانداري بروجرد گفت: براساس قانون تقسيمات کشوري هر روستايي که جمعيت آن به پنج هزار نفر برسد مي تواند به شهر تبديل شود.
گودرزيان افزود: در اين شهرستان هم اکنون روستاي جهان آباد در بخش مرکزي داراي اين شرايط است و سال گذشته نيز روستاي ونايي که از مناطق خوش آب و هوا با جاذبه هاي متعدد گردشگري به شهر تبديل شد.
وي با اشاره به موقعيت روستاي جهان آباد و برخوردار بودن اين روستا از شهرداري و قرار گرفتن آن در پنج کيلومتري بروجرد اضافه کرد: اقدامات و مکاتبات لازم براي تبديل شدن الحاق روستا به شهر بروجرد نيز صورت گرفته است.
شهرستان ۳۵۰هزار نفري بروجرد داراي ۱۸۶روستا در۲ بخش مرکزي و اشترينان است که از اين تعداد ۱۵۴ روستا تحت پوشش بخش مرکزي و مابقي تحت پوشش بخش اشترينان  است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان لرستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرين خبر لرستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today