مهر/ معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از تخصيص اعتبار ۳۰ ميليارد توماني براي معدن آلبلاغ اسفراين خبر داد و گفت: مسير ناهموار منطقه باعث شده کسي در مناقصه واگذاري معدن شرکت نکند.

خداداد غريب‌پور، معاون وزير صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: رويکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت توسعه معادن است و در اين راستا خواسته‌هاي به حق خراسان شمالي را پاسخ مي‌دهيم.
وي ضمن اعلام مشکلات فراوان در حوزه بودجه کشور، گفت: با تمام اين مشکلات، معادن کشور به وسعت ۱ ميليون و ۶۰۰ هزار کيلومتر مربع در حال اکتشاف و بهره برداري هستند که سهم خراسان شمالي ۶ هزار کيلومتر مربع است.
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به فعال بودن معادن در بازار سرمايه افزود: ۲۲ درصد بازار سرمايه را معادن و صنايع معدني تشکيل داده‌اند.
غريب پور با تاکيد بر ظرفيت بالاي خراسان شمالي در حوزه معادن گفت: کارخانه آلومينا جاجرم در اين حوزه فعاليت مناسب دارد که طرح‌هاي توسعه آن مورد بحث قرار خواهد گرفت.
وي به ظرفيت بالاي معدن آلبلاغ اسفراين اشاره داشت و تصريح کرد: تاکنون ۳۴ تونل غير مجاز اين منطقه مسدود شده و پاک سازي هايي انجام گرفته است.
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: به منظور حفاظت از اين معدن ۱۱ ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان و براي اکتشاف ۲۰ ميليارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌ايم اما به دليل سختي عبور و مرور به منطقه در مناقصه کسي حاضر نشد و از اين رو مناقصه را تمديد کرديم.
غريب پور ادامه داد: در فاز اول شناسايي آلبلاغ ۳۰۰ نمونه برداشت و به آزمايشگاه ارسال شده است زيرا فعاليت‌هاي معدني کار دقيق علمي مي‌خواهد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان شمالي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان شمالي در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today